Tuna Kaya rekor kıracak yatırım aracını açıkladı

Tuna Kaya rekor kıracak yatırım aracını açıkladı

Ünlü ekonomist Tuna Kaya, hangi yatırım aracının para kazandıracağına ilişkin dikkat çeken tahminlerde bulundu.

Birçok yatırımcı elindeki varlıklarını değerlendirmek üzere farklı yatırım araçlarını araştırıyor. Onlardan biri de kripto para birimleri. Son bir senede yüzde 128 artış ile dikkat çeken bitcoin ise son olarak 62 bin dolardan işlem görüyor.

bitcoin-coin-golden-foil-pieces-around-decorative-background-211682-62.jpg

Ünlü ekonomist Tuna Kaya, kripto para yatırımcılarına rekor yükselişi tarih vererek açıkladı.

bitcoin-computer-graphic-card-93675-129964.webp

BITCOIN'DE SERT DÜŞÜŞ

Ocak ayında 44 bin dolar seviyesinde olan bitcoin, ‘Spot ETF’lerin onaylanmasının ardından 3 aylık süreçte 69 bin dolar rekorunu kırarak 74 bin dolar seviyesine geldi. Bitcoin tarafında yaşanan sert yükseliş ise yatırımcılara bol kazanç sağladı. Ancak bu sert yükselişin ardından sert bir düşüş yaşandı.

bitcoin-computer-graphic-card-93675-130477.webp

74 bin dolar seviyesinde 56 bin dolar seviyesine kadar düşüş sergileyen bitcoin anlık olarak 62 bin dolar bandında durgunluğunu sürdürüyor. Pek çok yatırımcı ise bu süreçte zarar etti. Ancak uzman isimler ise yükselişin devam edeceği kanaatinde.

bitcoin-cryptocurrency-digital-money-golden-coin-technology-business-concept-640221-102.webp

Halving dönemine de giren bitcoinin ciddi yükselişler bir yıl içinde yapması bekleniyor. Yarılanma dönemi olarak adlandırılan bu zamanda üretilen kripto para sayısında azalma olması nedeniyle yükselişlerin olacağı belirtiliyor. Bu dönemin ise 4 yılda bir olduğu ise belirtilirken, boğa trendi olarak ta isimlendiriliyor.

worker-figures-helping-dig-coin-money-dollar-note-background-1150-6478.webp

"BITCOIN DOMİNASYON DÜŞECEK VE ALTCOIN RALLİSİ BAŞLAYARAK REKORLAR KIRACAK"

Ünlü ekonomist Tuna Kaya, bitcoine ilişkin tarih vererek rekor yükselişi açıkladı. Kaya, “Bir miktar çıkış oluyor. O çıkışın olması ile beraber Bitcoin dominasyon düşecek ve altcoin rallisi başlayarak rekorlar kıracak. Özellikle Bitcoin dominasyonunda 49 seviyesi oldukça kritik. Ağustos ayı başı itibariyle yüzde 100 malda kalmakta fayda var” ifadelerini kullandı.