TÜSİAD'dan flaş Kılıçdaroğlu açıklaması

TÜSİAD'dan flaş Kılıçdaroğlu açıklaması

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlıyor. Bilecik, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarıyla ilgili olarak, "Çok şaşırdım. Bir miktar da üzüldüm" değerlendirmesi yaptı.

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlarken, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarıyla ilgili olarak, "Çok şaşırdım. Bir miktar da üzüldüm. Lafımız danışmanlarına olabilir burada. Sayın genel başkanın önüne daha fazla koyabilirler TÜSİAD'ın etkinliklerini" diye konuştu.

Bilecik'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamalara ben çok şaşırdım. Bir miktar da üzüldüm. TUSİAD’ın yapısına bakmak gerekir. Değerli genel başkanını biraz daha verileri analiz eden analizden sonra yapmasını daha sağlıklı bulurdum. 46 yıllık bir yolculuk var ortadan 1971 yılında şu anda Türkiye ekonomisine damgasını vuran 12 girişimcinin Vehbi Koç başta olmak üzere. Bir iş dünyası temsil örgütü. Şu an üyelerimizin üretmiş olduğu figürlere bakıldığı zaman ödenen kurumlar vergisinin yüzde 80’den yukarısını ödüyoruz.

Neredeyse bizler yönetim kurulu üyelerimiz 365 gün içinde 200 gün civarında etkinliklerde her zaman ülke meselelerine dönük olarak ticari müttefiklerimize dönük olarak her zaman konuşmayı bir borç biliriz. Sorumluluk altında söylemeyiz bunu. Yüksek ses tonundan söylediğimiz için eleştiriler de alırız.

Hep şunun altını çizeriz. Küresel arenada Türkiye’nin daha rekabetçi bir ülke olarak neredeyse birinci ligde oynaması. Biz böyle bir yaklaşımın altını doldururken daha fazla çağdaş demokrasi ile ülkenin yönetilmesi bunları her konuşmanın ön tarafında tekrarlarız.

Bu söylemlerde bulunurken siyasi motivasyon ile yapmıyoruz. Yüksek dozda sesimizi yükseltirken akıl ve matematiği ön plana alırız. Demokrasi hukuk üstünlüğü bu söylemlerin hep temelidir.

16 Nisan’da referandum sonuçları açıklanmadan önce 17 civarında biz Türkiye’nin artık bulunduğu zamanı birlik zamanı diye uzun bir bülten göndermiştik. Demokrasi ekonomi Avrupa Birliği son bir cümlemde bütün bu toplama bakıldığı zaman Kılıçdaroğlu’nun yoğunluğunu biliyorum. Lafımız danışmanlarına olabilir burada. Sayın genel başkanın önüne daha fazla koyabilirler TÜSİAD’ın etkinliklerini."