Ünlü ekonomist Atila Yeşilada doların yükseliş tarihini açıkladı!  "Ayı tuzağından kaçış yok"

Ünlü ekonomist Atila Yeşilada doların yükseliş tarihini açıkladı! "Ayı tuzağından kaçış yok"

Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından durdurulamayan dolar kuru hakkında ünlü ekonomist Atilla Yeşilada önemli açıklamalarda bulundu.

Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından durdurulamayan dolar kuru hakkında ünlü ekonomist Atilla Yeşilada önemli açıklamalarda bulundu.

Piyasalar yüksek enflasyona rağmen Merkez Bankası'nın faiz indirimine sert tepki verdi. 8.50 bandında bulunan dolar kuru ani bir yükselişle 8.80'leri gördü. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu son yaptığı enflasyon toplantısında faiz indirimi mesajı vermişti. Hem Merkez Bankası'nın faiz kuru hem de Kavcıoğlu'nun açıklamalarının ardından dolar kurunda kısa süreli şoklar yaşanıyor. Dolar kuru bu kısa süreli şoklarda 8.99'a kadar yükseliyor. Dolar kurunda bu kadar ciddi oynamalar yaşanırken vatandaşlar dolar kurunun geleceğini merak ediyor.

ATİLLA YEŞİLADA'DAN DOLAR KURU YORUMU 
Ekonomik gelişmelerin ele alındığı İntegral Forex TV’de İntegral Yatırım Danışmanı Dr. Artunç Kocabalkan’ın konuğu Yatırım Rehberi Atilla Yeşilada dolar kurunda yaşanan gelişmeleri ele aldı. Ekonomist Yeşilada Jp Morgan’ın yayınladığı raporlar üzerinden altın ve borsaları değerlendirdi. Ekonomist Yeşilada, Çin ekonomisinde yaşanan gelişmeleri “Gelişen piyasalarda para kaçışları başladı” olarak yorumlarken, dünyada genel olarak ekonomik yavaşlama yaşandığını ifade etti. “TDİ verileri piyasaları  ve Dolar’ı nasıl etkiler?” sorularını da “Ayı tuzağından kaçış yok” başlığı altında değerlendirdi.

İlgili Haberler