Ünlü ekonomistten elinde dolar olanlara kara haber

Ünlü ekonomistten elinde dolar olanlara kara haber

Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, elinde dolar varlığı olanları üzecek haberi verdi.

Milyonlarca yatırımcı varlıklarını değerlendirmek için farklı yatırım araçlarına yöneliyor. Dolar, altın, kripto para ve borsa son dönemde dikkat çeken yatırımlar arasında bulunuyor.  6572a8301b27d01ae9dc1f33.webp

Merkez Bankası’nın faiz artırımında rekora giderek yüzde 50 seviyesine geldi. Öte yandan yeni parasal sıkılaştırma politikası ile KKM’nin azalması ile ekonomik anlamda TL’nin değer kazanmasına neden oldu. Öyle ki mevduat faizleri yüzde 60 seviyelerini geçti. Mevduat faizleri son dönemde altın ve dolara karşın ciddi kazançlar sağladı.

6572a8301b27d01ae9dc1f35.webp

Ancak yapılan reformlar TL karşısında diğer yatırım araçları karşısında düşüş yaşatmadı. Bu nedenle yeni önlemler ise alınmaya devam ediyor. Onlardan biri ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kamuda tasarruf tedbirleri oldu. Tedbirlerin temel amacı ise enflasyon oranın ve ekonomik programa destek olması hedefleniyor.

billie-dollar-money-background-1150-745.webp

"DOLAR ÇOK FENA DÜŞER"

Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, hükümetin tasarruf paketine ilişkin çarpıcı açıklamada bulunarak dolar yatırımcılarına kötü haberi verdi. Zelyut, “Yapısal reformların yapılması gerekiyor. Dolar çok fena düşer. En fazla 30 liraya düşer. Çünkü bu paketi de satın alırlar” dedi.