Ünlü milyarderin gram altın tahminini duyan kuyumcuya akın ediyor

Ünlü milyarderin gram altın tahminini duyan kuyumcuya akın ediyor

Dünyaca ünlü milyarder Robert Kiyosaki altının geleceğine ilişkin yaptığı tahminle yatırımcıları kuyumculara akın ettirecek.

Cointelegraph'ın aktardığına göre, milyarder Robert Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüş gibi varlıklara olan desteğini tekrarladı.

golden-rmb-coins-cloth-bag-1387-860.webp

ALTIN, GÜMÜŞ VE BTC'YE YATIRIM YAPMA TAVSİYESİ

Kiyosaki, X hesabındaki 2,4 milyonu aşkın takipçisine seslenerek, "sahte finans sistemi" olarak adlandırdığı itibari para birimlerine olan bağımlılıklarını azaltmalarını tavsiye etti. Para biriktirmeye çalışan ortalama bir insanın "kesinlikle kaybedeceğini" belirten Kiyosaki, altın, gümüş ve BTC gibi diğer yatırım türlerine yatırım yapılması gerektiğini söyledi.

worker-figures-helping-dig-coin-money-dollar-note-background-1150-6478.webp

"SAHTE PARA SİSTEMİNDEN ÇIKIN"

“Kaybedenlerden olmayın. Sahte para sisteminden çıkın. Çok geç olmadan altın, gümüş ve Bitcoin'e yatırım yapın.” diyen Kiyosaki, yükselen enflasyon ve artan günlük sorunlar nedeniyle ABD hükümetini suçladı.

pexels-photo-342945.jpeg

"EYLEMLER SAVAŞ VE YOKSULLUĞA YOL AÇIYOR"

Varlıklarını Bitcoin ve değerli metallere taşımayı sürdürdüğünü çünkü "liderlerin hiçbir şeyi umursamadığını" ve eylemlerinin savaş ve yoksulluğa yol açtığını söyledi.

altin-aa-1553624.jpg

ALTIN VE BITCOIN TAHMİNİ

Kiyosaki, 20 Ekim tarihinde altın fiyatının 2.100 dolara ulaşacağını öngörmüştü. Kiyosaki, altın fiyatının yakın gelecekte 3.700 dolara yükselmesini beklediğini belirtti. Kiyosaki, hisse senedi ve tahvil piyasasının çökmesi halinde, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara fırlayacağını, altın ve gümüşün değerinin ise 75 bin ve 65 bin dolara yükseleceğini vurguladı.

"GRAM ALTIN 5 BİN TL'LERİ GÖRECEK"

Robert Kiyosaki'nin ons altın için 3700 dolar tahmini tutarsa gram altının 5 bin liralara gideceği anlamına geliyor.