Ev sahibi olmak isteyenler şokta! İşte 1 milyon liralık kredinin aylık ödemesi

Ev sahibi olmak isteyenler şokta! İşte 1 milyon liralık kredinin aylık ödemesi

Ev sahibi olma hayali kuranların hayali, gördükleri banka kredi faizleriyle alt üst oldu. Krediler uçuşa geçerken 1 milyon TL'lik kredinin aylık ödemesi merak edildi.

Konut kredilerinin faizleri uçuşa geçerken, uzmanlar, ev almak için doğru zamanın şimdi olduğunu iddia ediyor. Birikimi olanların gayrimenkule yönelmeleri gerektiği ifade eden emlakçılar ise yerel seçimler sonrasında ev fiyatlarında yeni zamlar beklediklerini dile getirdi.

Konut kredilerindeki aylık taksit ödemeleri için özellikle kamu bankaları daha sık araştırılıyor. Peki, 1 milyon TL konut kredisi çekmek isteyenler için Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank güncel faiz ödemelerinde son durum ne?

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

Ziraat Bankası'nda konut kredisi çekmek isteyenler için ortalama olarak faiz oranının yüzde 3.89 olduğu görüldü. 120 ay vade ile aylık taksit tutarının 39.303,25 TL olduğu kredi de yıllık maliyet oranının yüzde 59.0227 olduğu dikkatlerden kaçmadı. İşte bankanın geri ödeme tablosu:

m1-yg91.webp

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

Konut kredilerinde araştırılan ve dikkat çeken bir diğer banka da Halkbank oluyor. Konut kredisi çekmek isteyenler için 1 milyon TL konut kredisi faiz oranının yüzde 3,79 olduğu açıklandı. 120 ay vadede aylık geri ödeme 38.341,58 olduğu konut kredisinde toplam geri ödeme 4.600.989,60 TL olduğu duyuruldu.

m2-qghx.webp

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

Vakıfbank’ta 1 milyon TL konut kredisi çekmek isteyenler için uygulanacak olan faiz oranının yüzde 3,79 olacağı açıklandı.

m3-jtew.webp