Konut almak isteyenler bu habere çok sevinecek! QNB Finansbank duyurdu

Konut almak isteyenler bu habere çok sevinecek! QNB Finansbank duyurdu

QNB Finansbank konut kredisi kampanyasında güncellemeye gitti. Konut kredilerinde vade süresi uzatıldı. İşte kampanyanın detayları...

QNB Finansbank tarafından başlatılan konut kredisi kampanyasında her ay ödenen yüksek tutarlar üçte biri ödenebilecek tutarları ile vatandaşın ev sahibi olabilme istekleri gerçekleşebilir. Ülkemizde yaşanan sıkı para politikaları gelince faiz oranları oldukça yükselmiş durumda. Bu durum da konut kredisi geri ödeme tutarları oldukça yüksek geliyor. Ancak dönem dönemi hazırlanan konut kredisi paketleri pozitif bir ivme yaratabiliyor. Daha önceleri 10 yıl olan konut kredisi vadeleri bu son açıklanan kampanya sayesinde 15 seneye çıkartıldı. Bu sayede vatandaşa geri ödeme kolaylığı sağlanmış oldu.

QNB FİNANSBANK'TAN KONUT ALMAK İSTEYENLERE MÜJDE

Ülkenin mali dengesini sağlayan emekliye esnek ödeme imkanı sağlayan QNB Finansbank konut kredisi kampanyasını detaylarını bizlere sunuyor. QNB Finansbank’ın başlatmış olduğu bu kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşlara özel faiz imkanı sağlanıyor. Ortalama bir bira için 4,52 faiz oranı sunulmuş bulunuyor. 500 bin TL konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için bu banka tarafından açıklanan aylık ödeme tutarları 23 bin TL civarına denk geliyor. Bunun yanında 15 sene vadeye yüzde 4,52 faiz eklenerek hesaplama yapılması sağlanıyor.

QNB Finansbank tarafından sağlanan bu 15 senelik vade aylık ödeme tutarlarını oldukça düşürüyor. Uzun vade ödenecek vade miktarını yükseltmiş olabiliyor fakat aylık tutarlar bakımından vatandaşın yüzünü güldürecek. Yukarıda örnek olarak 500 bin TL ev kredisi almak isteyen bir vatandaşın örneğini sunmuştu. Bu örnek bankanın resmi internet sitesinde bulunan örnektir. Yani sadece 500 bin TL değil daha yüksek fiyatlı ev alımlarında bu kampanya kapsamında kredi tutarı isteğe bağlı olarak arttırılabiliyor.