Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingine katılana polis olma vaadi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingine katılana polis olma vaadi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın mitinglerine çevre illerden miting alanına vatandaş taşıma usulüne AKP iktidarı yenisini de ekledi.

24 Haziran seçimlerinin yaklaşmasıyla meydanlar da iyice ısınmaya başladı. Cumhurbaşkanı adayları ve parti liderleri Türkiye’nin dört bir tarafını il il gezerken, büyük ve kalabalık mitinglerle ise adeta gövde yarışı içerisine girdiler.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın mitinglerine çevre illerden miting alanına vatandaş taşıma usulüne AKP iktidarı yenisini de ekledi. Öğrenci, memur ve işçileri Erdoğan’ın mitinglerine taşıyan ve mesaiden muaf tutan iktidar, önceki gün Adıyaman’da gençlere polislik mülakatlarında yardımcı olma sözü karşılığında mitinge davet ettiği gündeme geldi.

Milli Gazete’den Bünyamin Güler’in haberine göre; Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürü A.T.’nin “24. DÖNEM PÖH ALIMI” adlı bir WhatsApp grubuna yazdığı mesajla gençleri Erdoğan’ın mitingine davet ederken, karşılığında ise daha önce verdiği Polis Özel Harekât mülakatlarında yardımcı olma sözünü (torpil) ise yeniliyor. WhatsApp yazışmalarının yerel basında haber yapılması üzerine talimatla haberlerin derhal yayımdan kaldırıldığı da belirtildi.

Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Arkadaşlar sa herkese hayırlı cumalar nasılsınız? Bugün en geç 13.30’da miting alanında en ön tarafta bize ayrılan yerde olacağız. Sizler de gelin, rica ediyorum beni kırmayın. Bu grupta 101 kişi var. Herkes kendisiyle en az 1 kişi de getirsin. Sayın cumhurbaşkanımızı, reisimizi ve bize her zaman sahip çıkan, her konuda yanımızda olan Adıyaman gençlerinin abisi Ahmet Aydın’ı bağrımıza basacağız. Beni bugün yalnız bırakmayın, benim için bugün namus meselesi gibi bir şey. En ön taraflarda yerimizi alarak orayı inletmemiz lazım özellikle Ahmet Abimiz çıktığında. Bunu bugün yaparsanız dileyin benden ne dilerseniz. Bazı haysiyetsiz vicdansızlara inat bunu yapacağız orda. Zaten diğer WhatsApp gruplarımıza da yazdım, orda 500 kişi ön tarafta biz olacağız inşallah. Size çok güveniyorum inşallah beni yanıltmazsınız. BURADA KİMSE OKULA FALAN GİTMESİN, DEVAMSIZLIK ASLA SORUN OLMAZ. Ben hallederim. Herhangi bir PÖH (Polis Özel Harekât) ALIMINDA SİZE SÖZLÜ VE SPOR MÜLAKATLARINDA YARDIMCI OLACAĞIMIN SÖZÜNÜ YİNE VERİYORUM. BUNDAN ŞÜPHENİZ ASLA OLMASIN. SİZİ MUTLAKA BEKLİYORUM BEN A. HOCA.”

İşte o mesaj: