AKP'den CHP'ye geçen belediyede emekliye 5 bin TL verilecek! Başvurular bugün başladı

AKP'den CHP'ye geçen belediyede emekliye 5 bin TL verilecek! Başvurular bugün başladı

Başvuran emekliye 5 bin TL verilecek. AKP'den CHP'ye geçen o belediye verdiği sözü tuttu. Başvurular ise bugün başladı.

Ekonomik krizden yorulan emekliye nefes aldıracak haber o belediyeden geldi. Başvurular bugün itibariyle alınmaya başladı. Başvurusu kabul olan emekliye 5 bin TL verilecek.

ekran-goruntusu-2024-03-17-133036.png

Son verilere göre, Nisan ayı açlık sınırı 17 bin 725 TL olarak belirlendi. Emekli maaşı yılın daha ilk yarısı dolmadan bu rakamın altında kalırken asgari ücretli de açlık sınırının altına düştü. Emeklilerin aldıkları maaşın yetersiz kalması üzerine hükümetin konuya ilişkin yeni adımlar atması bekleniyor. Emeklilerin ise gözü kulağı Temmuz ayında maaşlarına eklenecek farkta.

117552.jpg

SİNEM DEDETAŞ DUYURDU

Geçim sıkıntısı yaşayan emeklilerin yüzünü güldürecek haber ise Üsküdar’dan geldi. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde seçilirse ilk yapacağı iş emeklilere 5 bin TL vermek olacağını söyleyen, Sinem Dedetaş, Belediye Başkanı seçilmesinin ardından verdiği sözü tuttu.

ekran-goruntusu-2023-12-20-181519.png

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ'NDEN EMEKLİYE 5 BİN TL DESTEK

Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş sosyal medya hesabı X’ten emeklilere 5 bin TL pazar alışverişi desteği projesini hayata geçirdiklerini duyurdu.

Bu kapsamda ihtiyaç sahibi emeklilere 5 bin TL Pazar desteği verilecek. Sinem Dedetaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda emeklilere verilecek olan desteğin başvuruları bugün itibariyle başladı.

asdasdasdasd.jpeg

BAŞVURU DETATLARI BELLİ OLDU

Emekliler, Pazar Alışverişi Desteği başvurularını 25 Mayıs tarihine kadar, Üsküdar Belediyesi internet sitesi üzerinden veya Üsküdar Belediyesi’ne gelerek Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden başvuru yapabilir. Başvuru esnasından teslim edilecek bilgi ve belgeler arasında, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve cep telefonu numarası olması gerekiyor. Öte yandan e-Devlet üzerinden alınacak belgeler ise şu şekilde sıralandı; Tapu bilgileri sorgulama, Emekli aylığı bilgisi, Adıma tescilli araç sorgulama, ikametgah bilgisi