AKP'li Tuğrul Türkeş'ten MHP'ye açık mektup! Bahçeli'ye dikkat çeken çağrı...

AKP'li Tuğrul Türkeş'ten MHP'ye açık mektup! Bahçeli'ye dikkat çeken çağrı...

MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu, AKP'li Tuğrul Türkeş, MHP Kongresi öncesi partililere mektup yazdı. Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de çağrıda bulundu.

8 Mart'ta Levent Gültekin, HalkTV'deki programı öncesi bir grup tarafından saldırıya uğraşmıştı. Gültekin saldırıya uğramadan önce Alparslan Türkeş’i eleştirerek, “Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz bu ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla milyonlarca gencin hayatını karartmıştır, şu anda biliyorum ki onlar da benim gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Alparslan Türkeş'in oğlu ve AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş saldırının yaptığı açıklamada isim vermeden "Böylesi saldırılarda fail meçhulse kime yarar ona bakmak gerekir" ifadelerini kullandıktan sonra "Ben Tuğrul Türkeş olarak bu saldırıları yapmayacağıma göre, CHP ya da AK Parti yapmayacağına göre, maalesef mantık bir yeri gösteriyor" demişti. Türkeş'in bu sözleri "ülkücüleri işaret ediyor" şeklinde yorumlandı ve MHP cephesinden Türkeş'e sert yanıtlar geldi.

Tuğrul Türkeş yayınladığı yeni mektubunda "Kongrenin ülkemize ve camiamıza hayırlar getirmesini dilerim" diyerek başlayan Tuğrul Türkeş, MHP’nin babasının partisi olduğunu belirterek, "Kurumsal yapıya asla zarar vermem, veremem” dedi.

Mektubunda Gazeteci Levent Gültekin’e yapılan saldırının ardından yaşanan tartışmalara yer veren Türkeş, “Levent'in (Levent Gültekin) asıl hakaret ve iftira ettiği MHP değil babamdır. Takdir edersiniz ki babamı benden daha fazla savunacak kimse olamaz. Olayı saptırmayı başka yönlere çekmeyi, ancak gizli emelleri olan ve FETÖ ile bağlantısı olanlar yapar“ diye konuştu.

Bu tartışmaların ardından yaşananlara da dikkat çeken Tuğrul Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den kendisine yönelik sert çıkışlarda bulunanların parti yönetimine alınmamasını beklediğini ifade etti.

Türkeş mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Değerli ülküdaşlarım ve saygıdeğer MHP MYK aday adayları. 18 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan MHP 13'üncü Olağan Büyük Kurultayının ülkemize ve camiamıza hayırlar getirmesini diliyorum.
Umarım ülkemize ve milliyetçi camiaya güzel hizmetleri olabilecek kardeşlerimiz görev alır. MHP her zaman söylediğim gibi babamın partisidir ve bu kurumsal yapıya asla zarar vermem, veremem. 

Levent'in (Levent Gültekin) asıl hakaret ve iftira ettiği MHP değil babamdır. Takdir edersiniz ki babamı benden daha fazla savunacak kimse olamaz. Olayı saptırmayı, başka yönlere çekmeyi, ancak gizli emelleri olan ve FETÖ ile bağlantısı olanlar yapar. 

Tarih bunu da gösterecektir. MYK aday adayı olan Hüseyin ve Servet gibi arkadaşlar geçtiğimiz günlerdeki uyarılarımı, hatta esprili pazar günü yazımı sosyal medyadaki ağırlıklı olarak sol görüşlü kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara dayanarak aslında bilip araştırmadan bana 'çemkirmeye' kalkıştılar.

Ben ne söylediğimi ne zaman uyardığımın da bilincindeyim. Benim ne dediğimi gerçekten merak edenler sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirler zaten. 

Sanıyorum ki saygıdeğer Bahçeli de blok listeyi bana haksız yere sövenlerden teşkil etmeyecektir. Allah yar ve yardımcınız olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene."