Ali Yerlikaya duyurdu ! Çakarlı araçla finale giden Survivor yarışmacıları için 'gereği yapıldı'

Survivor yarışmacıları finale 'çakarlı araçla' gitti. O görüntüler gündeme bomba gibi düşerken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan açıklama geldi.

Trafikte çakar ve sirenli araç ile yolculuk yapan Survivor yarışmacıları o anları sosyal medyadan paylaştı. Söz konusu görüntüler büyük tepki topladı.

TRAFİKTE 'ÇAKARLI ARAÇ' TERÖRÜ

Survivor 2024 yarışmacılarından Sahra Işık ve Damla Can, finale çakarlı ve sirenli araçla yetişti. İki isim o anları da sosyal medyada paylaştı. İstanbul trafiğindeki o görüntüler ise sosyal medyada gündem oldu.

"USULSÜZ ÇAKAR KULLANAN VE TRAFİKTE ÜSTÜNLÜK TASLAYANLARA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile yaşanan durumla ilgili son gelişmeyi duyurdu:

"GEREĞİ YAPILDI-18 Sivil Trafik Ekiplerimizin sosyal medya ve ulusal basına yansıyan “Bir yarışma programının 3 yarışmacısının İstanbul'daki büyük finale çakarlı araçla gitmesi” haber ve görüntülerine yönelik yaptığı çalışmalarda; Bu araç sürücünün “ışıklı ve sesli uyarı işareti veren cihazları, mevzuatta izin verilmeyen bir araca taktığı ve kullandığı tespit edilmiş ve yakalanmıştır. Araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış ve çakar/siren tertibatı söktürülmüştür. Görevi sırasındaki ambulans, itfaiye ve polis araçlarımızın trafikteki önceliği insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir. Usülsüz çakar kullanan ve trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceğiz."

ekran-goruntusu-2024-06-14-223222.png