Bir çok alanda faaliyet gösteriyorlardı! Türkiye'nin ünlü holdingi konkordato talebinde bulundu

Bir çok alanda faaliyet gösteriyorlardı! Türkiye'nin ünlü holdingi konkordato talebinde bulundu

Pandemi nedeniyle Türkiye'ye başlayan iflas furyası, geçtiğimiz yıllarda giderek hızlanıyor. Onlarca sektörde faaliyet yürüten Ayos Holding, konkordato talebinde bulundu.

Ekonomik sıkıntıya giren şirketler arasına Ayos Holding de katılırken, inşaat, spor, özel güvenlik, bina yönetimi ve otomotiv alanlarında faaliyet gösteren grup, içine düştüğü mali darboğazdan kurtulamayınca konkordato talep etti.

Ayos Holding AŞ, Ayos Bilgi Teknolojileri AŞ, Ayos İnşaat AŞ, Ayos Otomotiv AŞ, Ayos Özel Güvenlik AŞ, Ayos Temizlik AŞ ve Ayos Yönetim Hizmetleri AŞ ile bu şirketlerin sahibi konumundaki Osman Şirin ve M. Merve Şirin için konkordato talebinde bulunuldu.

İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, yapılan başvuru üzerine holdinge ait 6 şirket için 3 aylık geçici mühlet kararı aldı. Kararla birlikte söz konusu şirketler, olası hacizlere karşı korumaya alınmış oldu.

KONKORDATO KOMİSERİ ATANDI

Mahkeme, şirket faaliyetlerinin denetimi için de Prof. Dr. Burak Huysal, Bağımsız Denetçi Prof. Dr. Hakan Taştan ve Kenan Buğa’yı, geçici konkordato komiseri olarak atadı.
Bir çok büyük gayrimenkul projesinde yer alan Ayos, aynı zamanda Antalyaspor’un da ana sponsoru konumunda.