‘Bizim hocamız olamaz’

‘Bizim hocamız olamaz’

Elazığ'da meydana gelen ve 41 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği depremin ardından attığı mesajı eleştirilere yol açan Bedri Gencer hakkında Yıldız Teknik Üniversitesi'ndeki (YTÜ) öğrencilerin tepkisi dinmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Gencer'in YTÜ'deki dersini tepki göstererek terk eden öğrenciler şimdi de "Bedri Gencer bizim hocamız olamaz" başlığıyla bildiri dağıttı.

Eylem çağrısı yapan öğrencilerin bildirisinde şu ifadeler şu ifadeler yer aldı:

"Yerkabuğu içerisindeki kırılmalar sebebiyle ani olarak çıkan titreşimlerinin dalgalar halinde yayılarak geçtiği ortamları ve yeryüzünü sarsma olayına deprem denir.

Üniversite öğrencilerinin bu bilgiye hakim olduğuna eminiz. Fakat üniversitenin bir diğer bileşeni olan akademisyenlerin de bu bilgiye hakim olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu bilgiye hakim olmayan Bedri Gencer'e sesleniyoruz. Üniversiteler bilimin yuvasıdır.

'Allahın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak, gayretullaha dokunmayalım' cümleleriyle Elazığ depremine bağlayarak çocuk istismarını meşrulaştırmaya çalışmış, depremlerde yaşanan ihmalkarlığı görünmezleştirmeye çalışarak bilime aykırı, akıl dışı yorumlar yapmıştır.

Bedri Gencer’in gerici aklı üniversiteyle çelişmektedir. Bu aklı da, Bedri Gencer'i de hocamız olarak kabul etmiyoruz. Tüm yıldızlı öğrencileri 12 Şubat Çarşamba saat 21.00'da #BedriGencerbizimhocamızolamaz demeye davet ediyoruz."