Erdoğan'ın eski metin yazarı ifade verdi! Çok çarpıcı sözler...

Erdoğan'ın eski metin yazarı ifade verdi! Çok çarpıcı sözler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve eski AKP Milletvekili Aydın Ünal, "Pelikan Örgütü" dedi diye ifade verdiğini açıkladı. Ünal, "İnsan bazen '15 Temmuz başarılı mı oldu yoksa' diye sormadan edemiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve eski AKP Milletvekili Aydın Ünal, "Pelikan Örgütü" dedi diye ifade verdiğini açıkladı. Ünal, "İnsan bazen '15 Temmuz başarılı mı oldu yoksa' diye sormadan edemiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı eski metin yazarı ve eski AK Parti Milletvekili Aydın Ünal, AKP içerisinde olduğu iddia edilen 'Pelikan' isimli ekibe yönelik ifadeleri nedeniyle ifade verdiğini duyurdu.

Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Suheyb Öğüt'ün şikayet üzerine ifade verdiğini belirten Ünal, Twitter hesabından kendisiyle ilgili verilen şikayet dilekçesinde, kendisine yönelik yapılan suçlamayı da paylaştı. 

Buna göre Öğüt, Ünal hakkındaki şikayetinde "Şüphelinin FETÖ terör örgütü ile işbirliği içerisinde olup olmadığının araştırtılması ve neticesinde irtibatının ve iltisakının tespiti halinde cezalandırılması gerekmektedir. Dolayısıyla TCK 22. Maddesi ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu gereğince "Örgüt üyeliği ve örgüte üye olmamakla birlikte örgüt propagandasını yapmak suçundan da cezalandırılması gerekmektedir" dedi.

Ünal, şikayetteki bu ifadeleri paylaşırken  "En ağırıma giden de FETÖ ithamı oldu. Ben FETÖ’ye karşı en ön safta savaşırken bunlar sülalecek FETÖ övüyordu. İnsan bazen “15 Temmuz başarılı mı oldu yoksa”diye sormadan edemiyor" diye yazdı.

aydin-unal.jpg

Aydın Ünal, ismi ilk olarak Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlıktan istifa etmesiyle duyulan ve "Pelikancılar" olarak bilinen grup için Twitter üzerinden "Pelikan örgütü en az FETÖ kadar tehlikeli bir örgüttür" demiş ve tasfiye çağrısı yapmıştı.

'Pelikan' ismiyle anılan Bosphorus Global - Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi, İstanbul Boğazı'nda, Üsküdar'daki bir yalıdan yönetiliyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 yılında yalıyı ziyaret etmiş, ziyaret yaklaşık 1.5 saat sürmüştü. 

İlgili Haberler