Hatay depreminin ardından liderlerden peş peşe mesajlar

Hatay depreminin ardından liderlerden peş peşe mesajlar

Hatay'daki 6.4 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından genel başkanlardan da "geçmiş olsun" mesajı yağdı.

Hatay'da 6,4 ve 5.8 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Dualarımız, yeni kayıpların yaşanmaması için" paylaşımı yaparken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, "Can ve mal kaybı yaşanmamasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Hatay'da peş peşe meydana gelen iki depremin ardından liderler sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu.

"DUALARIMIZ, YENİ KAYIPLARIN YAŞANMAMASI İÇİN"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Hatay’da peş peşe yaşanan, çevre illerde de hissedilen deprem nedeniyle bölgedeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dualarımız, yeni kayıpların yaşanmaması için." ifadelerini yazdı.

ekran-goruntusu-2023-02-20-232520.png

"YENİ BİR ÜZÜNTÜ YAŞIYORUZ"

İyi Parti lideri Akşener de, "Yaralarımız bu kadar derin, acılarımız bu kadar tazeyken her sarsıntı haberinde yeni bir üzüntü yaşıyoruz. Hatay’da gerçekleşen deprem dolayısıyla milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; Can ve mal kaybı yaşanmamasını diliyorum. Rabbim aynı acıları bir daha yaşatmasın…" diye yazdı.

ekran-goruntusu-2023-02-20-232535.png

"GEÇMİŞ OLSUN HATAY"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hatay'da gerçekleşen artçı depremlerin ardından yaptığı paylaşımda, "Geçmiş Olsun Hatay. Hatay'da meydana gelen iki yeni depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yeni can kayıplarımızın olmamasını temenni ediyoruz. Rabbim ülkemizi, milletimizi her türlü afetten korusun." dedi.

ekran-goruntusu-2023-02-20-232555.png

"CAN KAYBI YAŞANMAMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Az önce Hatay’da olan ve çevre illerde de şiddetle hissedilen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, can kaybı yaşanmamasını temenni ediyorum." ifadesini kullandı.

ekran-goruntusu-2023-02-20-232618.png

"YÜREĞİMİZ HATAY'DA"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Yüreğimiz Hatay’da! Merkez üssü Hatay olan ve birçok çevre ilimizi de etkileyen bir deprem daha meydana geldiğini endişeyle öğrendim. Duamız, herhangi bir can kaybı yaşanmamış olması. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi.

ekran-goruntusu-2023-02-20-232607.png

"DUAMIZ, DAHA FAZLA ACILAR YAŞAMAYALIM"

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Yüreğimiz Hatay’da! Pazarcık Depremi’nin ardında etkili artçı depremler meydana geliyor… Yeterince acı yaşadık; duamız daha fazla acılar yaşamayalım!” ifadelerini kullandı. 

ekran-goruntusu-2023-02-20-232546.png