İmamoğlu'dan The Economist dergisine tepki

İmamoğlu'dan The Economist dergisine tepki

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, isim vermeden The Economist dergisine ve İsveç'teki 'Kur'an yakma' eylemine tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, isim vermeden The Economist dergisinin Türkiye'de yaklaşan seçimleri analiz ettiği 'Türkiye diktatörlüğün eşiğinde' manşetli kapağına atıf yaparak tepkisini dile getirdi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İmamoğlu, "Son günlerde yurtdışı kaynaklı, Türkiye’ye ve iktidara yönelik aleyhte eleştirileri takip ediyorum. Her seçim öncesi, dozu yüksek bu çıkışlar toplumumuzu rahatsız ettiği gibi fayda sağladığı kişi ve kurumlar da bellidir" dedi.

Öte yandan İmamoğlu, İsveç polisinin Türk Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılacağı ifade edilen gösteriye izin verdiği yönündeki haberlere de tepki gösterdi: “Bugün İsveç'te Türk Büyükelçiliği önünde yapılacağı belirtilen eylem de akıl dışıdır. Türkiye'nin tüm İslam ülkeleriyle birlikte bu talihsiz eylemin, gerçekleşmemesi yönünde güçlü irade göstermesi önemlidir.”