Kadına şiddete susmadılar: Konserlerini iptal ettiler

Kadına şiddete susmadılar: Konserlerini iptal ettiler

Kalben ve Nil Karaibrahimgil, kadına şiddete sessiz kalmadı. Geçtiğimiz aylarda bir kadının feci bir şekilde darp edildiği Dorock XL'daki konserlerini iptal etti.

Kalben ve Nil Karaibrahimgil, Beşiktaş’ta bulunan Dorock XL’daki konserlerini iptal etti. Mekanla ilgili geçtiğimiz aylarda bir kadının darp edildiği iddia edilmişti. Mekandan yapılan açıklamada, darp iddialarının karşılıklı olduğu öne sürülmüştü. Ancak, daha sonra ortaya çıkan görüntüler, bir kadının, mekandaki güvenlik görevlisi tarafından feci bir şekilde darp edildiğini gösteriyordu.

Bu görüntilerin ardından sosyal medya kullanıcıları, Dorock XL’da sahne almaya hazırlanan sanatçılara çağrıda bulunmuş ve mekanda sahne almamalarını istemişti. Bu çağrıya Kalben ve Nil Karaibrahimgil’den olumlu yanıt geldi.

İki isim de sosyal medya hesaplarından, mekandaki konserlerini iptal ettiğini duyurdu.

Kadına şiddete susmadılar: Konserlerini iptal ettiler

NE OLMUŞTU?

İstanbul Beşiktaş'taki Dorock XL Bar'a giden kadın müşteri, barın özel güvenliği tarafından darp edildiğini söyleyerek vücudundaki morlukların fotoğraflarını paylaşmıştı. Mekan sahibi ise darp iddiasının karşılıklı olduğunu belirtip, olaya karışan çalışanlarından birinin işten çıkarıldığını açıkladı. Ancak olaya ait görüntüler ortaya çıkmıştı.