Korona virüs bulaşan doktor hayatını kaybetti

Korona virüs bulaşan doktor hayatını kaybetti

Hastasını ameliyat ettiği sırada Covid-19 virüsü bulaşan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Salih Cenap Çevli, hayatını kaybetti.


İstanbul Tabip Odası Çevli yayımladığı mesajında “Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Salih Cenap Çevli’yi Covid-19 nedeniyle kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Değerli meslektaşımızın ailesi başta olmak üzere yakınlarının derin acısını paylaşıyor, tüm hekim camiasına başsağlığı diliyoruz” dedi.

Çevli'nin kardeşi Gamze Yıldırım ise, abisinin arkasından şu sözleri paylaştı: 

"Şimdi melek oldu. Aslında görev şehidi. Ne için? Ömrünü adadığı hastatalarını kurtarmak için çırpındı. Kendisi çok yoğun viruse maruz kaldığı için kurtulamadı. Çok mücadele etti. Sonunda kalbi durdu... Genel Cerrah Op. Dr. Cenap Cevli
ışıklar içinde uyu ağabeyciğim. Annem babam karşılayacaktır mutlaka. Şimdi yan flüyüyle "babamın öldüğü yaştayım" şarkısını cennette onlara çalacak"

EL KİTABINI YAZACAĞIM

Dr. Çevli'nin hastanede tedavi görürken sosyal medyada yazdığı mesajları meslektaşları paylaştı. Bu mesajlarda, "Arkadaşlar 5 gündür evde 8 gündür Florence Nightingale Şişli Yoğun Bakımda Covid 19 nedeniyle tedavi görmekteyim. Çok ağır bir dönem geçirdim. Entübe olmamak için sürünerek çaba gösterdim. Covid 19 yoğun bakıma gireceklerin kolay okuyup faydalanacağı kısa el kitabı yazacağım" demişti.

BİZİ KİM KORUYACAK

Kardeşini Gamze Yıldırım'ın paylaştığı mesajda ise Dr. Çevli eksikliklerini şöyle anlatıyordu:

"Hala koruyucu giysimiz yok. Ellerimiz alkolden hışır oldu. Bulaşma korkusuyla yemek yiyemez olduk. Evde çocuğumuza sarılmaya korkuyoruz. Hastalar defenfektan, eldiven, maskeleri kutuyla çaldı. Yurtdışından gelen iki doktor arkadaş pozitif çıktı. Bizi kim koruyacak"