Levent Gültekin'in "Milliyetçilik hastalığı" sözleri tepkilere neden oldu!

Levent Gültekin'in "Milliyetçilik hastalığı" sözleri tepkilere neden oldu!

Levent Gültekin'in "Milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş" sözlerine tepki yağdı.

Levent Gültekin'in "Milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş" sözlerine tepki yağdı

Gültekin'in kullandığı "Milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz bu ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla milyonlarca gencin hayatını karartmıştır, şu anda biliyorum ki onlar da benim gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor" ifadelerine sosyal medyadan ve ülkücü camiadan tepki yağdı.

ALPARSLAN TÜRKEŞ VAKFI'NDAN SERT TEPKİ
Gültekin, Twitter'da TT listesinin zirvesine yerleşti. Alparslan Türkeş Vakfı da "Kerameti kendinden menkul adamların zırvaları Türkeş'i küçültmez. Türkeş'in fikirlerini ve aziz hatırasını yaşatmayı görev edinen vakfımız, hadsiz açıklamaları yapan zatla ilgili hukuki işlemleri de başlatacak, takipçisi olacaktır" açıklamasıyla Gültekin'e tepki gösterdi.