O kuruyemişler marketlerden acil toplatılıyor! Salmonella alarmı

O kuruyemişler marketlerden acil toplatılıyor! Salmonella alarmı

Ünlü kuruyemiş markasında bakteri tespit edildi. O ürünler marketlerden toplatılmaya başlandı.

Ünlü kuruyemiş markasında zararlı bakteri tespit edilmesinin ardından o ürünler acil olarak marketlerden toplatılmaya başlandı.

m-fc69e142-07fa-40bc-b01c-09e5fae0d7b4.jpg

Şirketin ürünlerinde Salmonella bakterisi bulunduğu ortaya çıktı. İnsan sağlığına ciddi tehdit oluşturan bu durumun ardından harekete geçildi.

808-armagan-kuruyemis-kayisi-cekirdek-ici-kayisi-cekirdek-ici.jpg

SON KULLANMA TARİHİ 30 NİSAN 2025 OLAN PAKETLER TOPLATILIYOR 

Monolith Mitte markasına ait soyulmuş ayçiçeği çekirdeği paketlerinde Salmonella bakterisi tespit edildi. Şirket, son kullanma tarihi 30 Nisan 2025 olan bu paketlerin toplatılmasına karar verdi. Müşterilere bu ürünleri tüketmemeleri, paketleri açmamaları ve marketlere iade etmeleri çağrısında bulunuldu.

Şirket, konuya ilişkin bir açıklama yaparak ürünlerin marketlerden toplatılmaya başlandığını duyurdu. Öte yandan müşteriler, satın aldıkları paketleri satış fişi olmadan da marketlere iade edebilecek.

ala-cekirdek-tuzlu-ozel-kavrulmus-331-800x800.jpg

SALMONELLA BAKTERİSİ NEDİR?

Salmonella bakterisi gıda zehirlenmesine neden olabilen bir patojen olup, vücuda girdiğinde halsizlik, ishal, kusma ve yüksek ateş gibi belirtilere neden olabilir. Bu yüzden, Salmonella bakterisi içeren gıdaların tüketimi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.