Osmanlı'dan kalan Tarihi Kurşuncu Hanı, AKP binası yapıldı!

Osmanlı'dan kalan Tarihi Kurşuncu Hanı, AKP binası yapıldı!

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde bulunan Osmanlı'dan kalma Kurşuncu Hanı, AKP ilçe binası yapıldı.

 

Osmanlı döneminden kalma Manisa Kırkağaç'taki Kurşuncu Hanı, AK Parti'nin ilçe binası yapıldı. Olaya ilk tepki CHP İlçe Başkanı Özcan Kaçar'dan geldi. Kaçar, belediyenin binayı AK Parti'ye “peşkeş çektiğini” belirterek, “İki katlı koca binaya 525 lira kira ödeyecekler” dedi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Kırkağaç ilçesinde geçen yıl iki tarihi bina restore edildi. AK Partili belediye restore edilen binayı kendi uhdesine kattı. Geçen ay bir bina için ihaleyle kiralama yapıldı. Girişteki dükkân kasap olarak 1.500 liraya, pastane ise bin 300 liraya kiraya verildi. Üst kat ise turizm şirketine bin 100 liraya verildi. Bina toplamda 3 bin 900 liraya kiralandı.

"BİNA AK PARTİ'YE PEŞKEŞ ÇEKİLDİ, 525 LİRA KİRA VERECEKLER"

İkinci bina ise AK Parti Kırkağaç ilçe başkanlığına verildi ve aylık kirası da 525 lira olarak belirlendi. CHP'li Özcan Kaçar, diğer tarihi binanın toplam 3 bin 900 lirayı kiralanırken, AKP'ye verilen binanın sadece 525 lira olmasını eleştirdi ve şunları söyledi:

"Arkadaki bina daha büyük olmasına rağmen, el altından kimseye duyurmadan, AKP'ye verildi. Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, ilk başkan seçildiğinde ‘AKP rozetimi bıraktım' diyordu. Belediye Başkanı Gedüz, bu binayı AKP'ye peşkeş çekmiştir. Buralar tarihi bina. Kütüphane olarak, gençlik merkezi olarak kullanılabilirdi."