Seçim hezimetinin ardından AKP'de istifa!

Seçim hezimetinin ardından AKP'de istifa!

Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Av. Abdülkadir Yıldırım, alınan başarısızlığı ileri sürerek partideki görevinden istifa etti. Üst düzey isimlerin görevden alınacağı iddia edildi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sona erdi, etkileri yeni yeni ortaya çıkmaya başladı. AK Parti Türkiye genelinde büyük bir oy kaybına uğradı. Birçok büyükşehir, il ve ilçe belediyesi kaybedildi.

AK Parti'nin Şanlıurfa adayı Zeynel Abidin Beyazgül de seçimi kaybeden isimlerden biri oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, Yeniden Refah adayı Mehmet Kasım Gülpınar kazandı.

Yenilgi sonrası AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı'nda Başkan Yardımcısı Av. Abdülkadir Yıldırım görevinden istifa etti.

Yıldırım şu açıklamayı yaptı:

Uzun yıllardan beri üyesi olduğum AK Parti'de almış olduğum görevle yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaya başladım.
Seçim süresince AK Parti'nin zafere ulaşması ve başarı sağlaması adına kendi adıma tüm gayreti gösterdiğime inanıyorum. Ancak seçim öncesi yapılan aday tespiti gerekse aday belirlendikten sonra teşkilat içi seçim hazırlıklarının yeteri kadar düzgün yapılmamış olması, seçim işleri ve seçim koordinasyon merkezi ve çalışmalarının daha önceki hizmet ve çalışma anlayışımıza uygun yönetim ve idare etmemis olması ve bunları defalarca dile getirmiş olmamıza rağmen eksiklerin giderilmemiş olması bu kötü sonuçların alınmasına sebep olmuştur. Dün alınan seçim sonuçlarında sorumluluğumu kabul edip bu hizmet anlayışı içerisinde partimize uygun çalışma yapabilecek arkadaşlarımıza yer açmak amacıyla ak parti yönetim ve yürütme kurulu üyeliği görevimden istifa ediyorum.
Parti üyeliğim ve partiye hizmetim cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz'un, Ertan Aydın'ın, Erkan Kandemir'in, Fatma Betül Sayan Kaya'nın, Yusuf Ziya Yılmaz'ın ve Hayati Yazıcı'nın görevden alınacakları iddia edildi.