Selçuk Özdağ CHP’ye çağrı yaptı: “Kimse bu zokayı yutmamalı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Saadet ve Gelecek Partisi Grup Başkanı ve Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, Gazeteci Semra Topçu’nun YouTube kanalında Şimdi Ne Olacak programında “Etki Ajanlığı Yasası”na değerlendirdi.

AKP bir yandan yeni anayasa hazırlığını sürdürürken bir yandan da 9. Yargı paketi adı altında muhalefeti sindirmeye yönelik yeni silahlarını yürürlüğe koymaya hazırlanıyor.  Etki ajanlığı yasası ile TCK 339'a ek "diğer faaliyetler" başlığı altında yeni bir suç hem de düşünce suçu yaratılıyor.


Erdoğan iktidarı bir yandan muhalefetle yumuşama mesajı verirken, neden muhalefeti baskılamak istiyor? Gazeteci Semra Topçu’nun YouTube kanalında Şimdi Ne Olacak programında “Etki Ajanlığı Yasası”na değerlendiren, Türkiye Büyük Millet Meclisi Saadet ve Gelecek Partisi Grup Başkanı ve Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, “iktidarın ayıplı işler yaptığı için muhalefetsiz Türkiye istediğini” söyledi.    

AKP'nin bu yasa ve yeni anayasa teklifine Saadet ve Gelecek partileri ne diyeceğine ilişkin soruya da yanıt veren Özdağ, Erdoğan’ın yumuşama sinyalini de zoka olarak niteledi ve “Kimse bu zokayı” yutmamalı dedi.

Özdağ’ın ifadesi şöyle: 


“Türkiye’nin anayasadan önce siyasi partiler yasasına ihtiyacı var, seçim kanununa, milletvekili yasasına ihtiyacı var, Meclis iç tüzüğüne ihtiyacı var, Türkiye’nin şeffaflığa ihtiyacı var, denetlenebilirliğe ihtiyacı var, Sayıştay görevini yapamıyor, müfettişler yapamıyor, yargı yapamıyor, sivil toplum yapamıyor, medya yapamıyor, milletvekilleri yapamıyor. Sonra kalkmışsınız anayasa değişikliği yapacağız, diyerek Türkiye’nin gündemini değiştiriyorlar. Bu yumuşama falan da Türkiye’nin gündemini değiştirmektir, açık söylüyorum kimse bu zokayı yutmasın. Yumuşasa zokasını da yutmasın, anayasa değişikliği zokasını da yutmasın. Herkes net olsun.”