Selçuk Özdağ’a yapılan saldırı cep telefonu kamerasına yansıdı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a evinin önünde yapılan saldırı anının görüntüleri ortaya çıktı. Cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntülerde silah sesi de duyuluyor.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a, 15 Ocak’ta evinin önünde yapılan saldırı anının görüntüleri ortaya çıktı. Cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntülerde, silah sesi de duyuluyor.
Özdağ’ın saldırı sonrası kaçan şüphelileri kovaladığı anlar kameraya yansırken, bu sırada silah sesleri duyuldu.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 5 saldırgandan 2’si gözaltına alındı. İşsiz olan 2 kişi, saldırıyı kabul etti ancak çelişkili ifadeler verdi. 3 kişinin de yakalanması için çalışmalar sürüyor.
Soruşturmada, saldırının planlı yapıldığı da ortaya çıktı. Tespitlere göre, saldırganlar yakalanmamak için araç kiraladı. Aracın plakasını kapattıktan sonra Özdağ’ın evinin önünde pusuya yattı. Saldırganlar sonra aynı araçla kaçtı. Dün, şüphelilerden ikisini Özdağ’ın şoförü, birini ise Emniyet’te gösterilen sabıka kayıtlı kişiler arasından Selçuk Özdağ teşhis etti.