Sokağa çıkma yasağının ardından Taksim...

Koronavirüsle mücadele kapsamında dün akşam 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde sessizlik hâkim oldu. Boş kalan meydan ve cadde havadan görüntülendi.

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde 7 Aralık Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından İstanbul Taksim Meydanı en sakin günlerinden birini yaşıyor. Normalde vatandaşların kalabalık olarak bulunduğu İstiklal Caddesi'nde insan yoğunluğunun olmadığı görüldü. Meydan, kısıtlamadan muaf olan turistler ile işe gidenlere kaldı. Cadde ve sokaklarda görev alan polis ekipleri ise araç ve yayalar üzerinde denetimlerde bulundu.

Öte yandan, sokağa çıkma kısıtlamaları, yeni bir karar alınıncaya kadar ilerleyen günlerde hafta içi akşam 21.00'den sabah 05.00'e kadar, hafta sonları da tüm gün olmak üzere devam edecek. 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri vatandaşların ise hafta içinde gündüzleri belirli saatlerde sokağa çıkmalarına izin verilecek.