Sosyal medyayı sallayan Erdoğan - Kılıçdaroğlu videosu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Neden aşı oldun?" sorusuna yanıt veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, grup toplantısında salonu kahkahaya boğdu. Kılıçdaroğlu'nun yanıtı ile Erdoğan'ın sözlerinin kolajlandığı video ise gündem oldu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Neden aşı oldun?" sorusuna yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında salonu kahkahaya boğdu. Kılıçdaroğlu'nun yanıtı ile Erdoğan'ın sözlerinin kolajlandığı video ise gündem oldu.

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a yanıtı şöyle oldu:

Erdoğan eline almış mikrofonu. Prompterdan kopmuş, Kimden bahsedecek, doğal olarak benden bahsedecek. ‘Ey ana muhalefet partisinin başındaki adamcağız, sen ne zamandan beri devletin aşılarını parayla sattığını söylüyorsun?’ Hiç öyle bir şey söylemedim. Devam ediyor, ‘Bu ne utanmazlıktır.’ Yalan söyleyenler utanırlar, ben yalan söylemedim, asla öyle bir laf da söylemedim.

Bu kişi devleti yönetiyor. Devam ediyor; ‘Sen vatandaş Kemal diye söylüyordun 'sıra bana gelirse aşı olacağım' diyordun, neden gidip aşı oldun?’  E sıram geldi de onun için aşı oldum. Allah akıl fikir versin ne diyeyim. İşte bu zihniyetle devleti yönetiyor!