Tartışma büyüyor... Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt!

Tartışma büyüyor... Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara seslenmişti. Erdoğan'da Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine yanıt verdi. CHP liderinden de Erdoğan'a jet yanıt geldi ve Kamu görevlilerine yaptığı çağrıyı yineledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara seslenmişti. Erdoğan'da Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine yanıt verdi. CHP liderinden de Erdoğan'a jet yanıt geldi ve Kamu görevlilerine yaptığı çağrıyı yineledi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yerel Medya Çalıştayı'nda kamu görevlilerine yaptığı "kanunsuz iş yapmayı durdurun" çağrısını yineledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afrika gezisi öncesi havalimanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı'ndan en alt düzeydeki memura kadar herkes görevini hukuka göre yapmak zorundadır. Sen nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdit edersin." ifadelerini kullandı. 

Aynı dakikalarda açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın bu sözlerine jet yanıt verdi. 

Kılıçdaroğlu, "'Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kamu görevlilerine yönelik açıklamaları suçtur' diye açıklama yapmış. Yolsuzlukla mücadele edeceğim. Bunu en başta bilmesi gereken de Sayın Erdoğan'dır." dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Dün sosyal medyada açıklamam oldu. Kamu görevlilerine seslendim. 27,5 yıl kamuda görev yapan ve bugün de siyasette bulunan kişi olarak kamu görevlilerine hitap ediyorum. Gazetecilik etik değerleri yüksek olan bir meslekse, kamu görevlileri için de aynı şey geçerlidir. Kamuda görev yapan kişi bir ailenin ya da bir partinin militanı olamaz. Gidip oy verebilir ama görevini yasalar çerçevesinde yapması gerekir. 

Kamu görevlisi bir ailenin veya sarayın memuru değil onlar Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli memuru olmak zorundadır. Bu çağrıyı yaptım. Fakir ailelerin çocuklarının en büyük hayali devlet memuru olmaktır. Siz bu beklentiyi onların ellerinden alıp bir vakıf aracılığıyla belli kişilere verirseniz bunun savunulacak yönü var mıdır? Bunun ahlaki yönü var mıdır? Bunun adalet yönü var mıdır?

Bu konuya bu kadar sert neden girdim onu da söyleyeyim. Önümüze belgeler geldi. Hatırlıyorsunuz bir şehir hastanesinin temeli atıldı. Ama bakıyorsunuz ki, temel atıldıktan sonra ihale yapılıyor. Duydunuz mu böyle bir şey? Önce temel at, sonra ihale yap. Önce inanamadık. Bir daha araştırıldı. Bir devlet memuru altına muhalefet şerhi yazmış. "Temel atıldıktan sonra nasıl ihale yapacağız" diye... İşte o memur devletin şerefli memurudur. Ama müsteşar, genel müdür falan bir grup var orada. Temelini önceden atıp ihalesini sonradan yaptıkları firmaya o ihaleyi veriyorlar. 

Olması gereken devletin saygın kurumlarının harekete geçip bu rezalete son vermeleridir. Ne oldu? Tık yok. Soygun düzeni devam ediyor. 

Yine söylüyorum, kanunsuz ne yaptırıyorlarsa pazartesi itibariyle durun. 

Erdoğan'a jet yanıt

"Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kamu görevlilerine yönelik açıklamaları suçtur" diye açıklama yapmış. Yolsuzlukla mücadele edeceğim. Bunu en başta bilmesi gereken de Sayın Erdoğan'dır. Bir kez daha söylüyorum kanun dışı talimatları kim yerine getirirse, fakirin fukaranın cebine kim elini atarsa, onun karşısında olacağım, yanında Erdoğan dahi olsa! Kanuna uyan, görevini yapan herkesin benim başımın üstünde yeri var. 

İlgili Haberler