Ümit Özdağ'dan İçişleri'ne "yalancı" suçlaması: 4 Afgan, 12 yaşındaki Suriyeli kıza tecavüz etti iddiası

Ümit Özdağ'dan İçişleri'ne "yalancı" suçlaması: 4 Afgan, 12 yaşındaki Suriyeli kıza tecavüz etti iddiası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından Esenler'de 4 Afgan'ın bir Suriyeli kıza tecavüz ettiğine ilgili paylaşım yaptı. O paylaşıma İçişleri Bakanlığı da dahil oldu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

"HALK SOKAĞA DÖKÜLDÜ, AFGANLAR AĞIR ŞEKİLDE DÖVÜLDÜ"

"Esenler Namık Kemal mahallesinde 4 Afgan 12 yaşında bir Suriyeli kıza tecavüz etti. Halk sokağa döküldü. Afganlar ağır şekilde dövüldü. Halk mahallemizde yabancı istemiyoruz diyerek emlak komisyoncularına tepki gösterdi. Bıçak sırtında yaşadığımız günlerden geçiyoruz"

ek-aciklama-2022-07-06-163340.png

İddiaların ardından Esenler Kaymakamlığı'ndan açıklama geldi. Kaymakamlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

ESENLER KAYMAKAMLIĞI: "İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR"

"Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan, "İlçemizde yabancı uyruklu şahıslar tarafından bir çocuğa tecavüz edildiği" yönündeki iddialar gerçek dışıdır, ilçemizde bu şekilde bir olay yaşanmamıştır.

Kamu düzeni ve güvenliğini bozmayı hedefleyen bu ve benzeri paylaşımlara itibar edilmemesi hususu kamuoyunun takdirine saygıyla sunulur"

ek-aciklama-2022-07-06-163546.png

Son dönemde karşılıklı polemikleriyle gündeme gelen Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Soylu'nun Yardımcısı İsmail Çataklı bir kez daha karşı karşıya geldi.

İsmail Çataklı da sosyal medya hesabından Özdağ'ı hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

"CEZAİ EHLİYET TESPİTİ İÇİN MÜRACAATTA BULUNACAĞIZ"

"Türkiye, siyasi bekasını insan nefreti ve yabancı düşmanlığı üzerine kurgulayan bir yalan makinası ile karşı karşıya.

Tekrar söylüyorum, hukukçularımız çalışıyor. İlgilinin cezai ehliyeti olup olmadığının tespiti için müracaatta bulunacağız."

Özdağ ise Çataklı'nın sözlerine kayıtsız kalmadı. Zafer Partisi lideri şu şekilde Bakan Yardımcısı Çataklı'ya yanıt verdi:

ek-aciklama-2022-07-06-163723.png

"SALDIRI TEYİT EDİLDİ, BAKANLIK SERİ YALAN SÖYLÜYOR"

"Büyük Türk Milleti, Zafer Partisi İstanbul il başkanı Esenler’e giderek muhtar dahil şahitler ile konuştu. Saldırıyı teyit etti. Mağdur kız Bayrampaşa Eğitim Hastahanesine, dayak yiyen Afganlar Esenler hastanesine götürülmüş.Bakanlık seri yalan söylüyor."