Ünlü ilahiyatçı hayatını kaybetti

Ünlü ilahiyatçı hayatını kaybetti

Kanser tedavisi gören ünlü ilahiyatçı Yusuf Kavaklı, hayatını kaybetti. Kavaklı'nın vefatını, Hayatta Her Şey Var isimli televizyon programında birlikte yayın yaptığı Nur Viral gözyaşları içinde duyurdu.

Kanser tedavisi gören ünlü ilahiyatçı Yusuf Kavaklı, hayatını kaybetti. Kavaklı'nın vefatını, Hayatta Her Şey Var isimli televizyon programında birlikte yayın yaptığı Nur Viral gözyaşları içinde duyurdu.

Beyaz TV'de Nur Viral'le Hayatta Her Şey Var programına sık sık konuk olan emekli Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı ile ilgili sevenlerini kahreden bir haber duyuruldu

Kansere yakalandığı bilinen Yusuf Kavaklı'nın vefatını sunucu Nur Viral, canlı yayında gözyaşları içinde duyurdu.

Kendisi için çok zor bir yayın olduğunu belirten Viral, şunları söyledi:

Bugün benim için çok zor bir yayın olacak. Yayıncılıkta böyle bir şey vardır aslında sevdiğin birini kaybettiğinde onun anonsunu, duyurusunu yapmak, bu duyguyla yayını sürdürmek çok zor bir durumdur. Bugün gerçekten herkesten çok özür diliyorum. Sevenleri olarak çok üzgünüz, Yusuf Kavaklı Hocamızı kaybettik. Ailesine, sevenlerine sabır diliyorum ve gerçekten hepinizden bugün dua istiyorum. Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinde olsun. En çok sevdiği günde vefat etti, onun için cuma günleri çok özeldi. Hep derdi ki bugünü dolu dolu yaşamalıyız. Hep beraber onun için dua edelim gerçekten. Özür dilerim böyle açmak istemedim yayını ama tutamadım kendimi. Stüdyoya geldiğimden beri her yerde onun hayali var. Bizimle atışmaları, dinlediği ilahilere eşlik etmesi… Ölüm ani dünya fani. Hepimizin en sevdikleri bir gün göçüp gidiyor. Bilmemiz gereken tek şey sevdiklerimizin değerini bilip sıkı sıkı sarılmak…

YUSUF KAVAKLI KİMDİR? 

1946 senesinde Sivas'ta dünyaya gelen Yusuf Kavaklı, 1970 senesinde İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden, 1974 senesinde de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu.

24 Ağustos 1966 tarihinde Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Cami’de İmam-Hatip olan Kavaklı, 1982 senesinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Belçika'ya din eğitmeni olarak gönderildi.

1987 senesinde Türkiye'ye geri dönen Kavaklı, bir süre Silivri Merkez Vaizi olarak çalıştıktan sonra Küçükçekmece'ye kurucu müftü olarak tayin edildi ve 14 sene görevini icra etti.

2004 senesinde İstanbul İl Müftü Yardımcılığına getirilen Kavaklı, 2011 senesinde emekli oldu.

Son yıllarda televizyon programlarında dini sorulara yanıt veren Yusuf Kavaklı, kanser hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti.