Vatandaşa ceza yağdıran AKP'li kaymakamdan açıklama: "Kimseye kırgınlığım küskünlüğüm yok. Çalışmalarımıza devam ediyoruz”

Esnafa ceza yağdıran 27. dönem AKP milletvekili aday adayı Zonguldak Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, o videoların ardından açıklama yaptı.

Esnafa ceza yağdıran 27. dönem AKP milletvekili aday adayı Zonguldak Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, "Kimseye kırgınlığım küskünlüğüm yok. Çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Hürriyet’ten İdris Emen’e konuşan Çorumluoğlu, şunları kaydetti:

"O aylarda ilçemizde günlük vaka sayısı 300 civarındaydı. Günde 2-3 kişi koronavirüs'ten dolayı hayatını kaybediyordu. Bu yüzden kaymakamlık olarak denetimleri sıkılaştırmıştık.

O gün yaklaşık bir saatlik denetim yaptık. Denetim sırasında bir eczaneye girdiğimizde üç kişinin sosyal mesafe kuralına uymadan yan yana maskesiz oturduklarını gördük.

Çay içtiklerini söylediler. Ben de çay içilse dahi sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini belirterek yanımdakilere tutanak tutulması talimatını verdim. Onlar da itiraz etmek istediklerini söylediler.

Ben de ‘Siz itirazınızı yaparsınız’ dedim. Çünkü itirazın resmi olarak yapılması gerekiyor. Kasımda çekilen bu video dün servis edildi. Ne amaçla servis edildiğini bilmiyorum. Ama kimseye kırgınlığım küskünlüğüm yok. Çalışmalarımıza devam ediyoruz.”