Erdoğan: 'Biz bize yeteriz' kampanyasıdan toplanan 2 milyar 80 milyon TL'yi dağıttık

Erdoğan: 'Biz bize yeteriz' kampanyasıdan toplanan 2 milyar 80 milyon TL'yi dağıttık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı ardından yüz yüze eğitim ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ortaokullarda 5. sınıflarda, liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım'da başlatıyoruz. Diğer sınıfları da gelişmelere göre ilan edeceğiz" dedi. Öte yandan Erdoğan, 'Biz bize yeteriz' kampanyası kapsamında toplanan 2 milyar 80 milyon TL'yi ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını belirtti. 
 Koronavirüs aşısı çalışmalarına ilişkin bilgi veren Erdoğan, 2 hafta içerisinde insan üzerinde deneme aşamasına geçilebileceğini ifade etti. 

Erdoğan, 'Biz bize yeteriz' kampanyası kapsamında toplanan 2 milyar 80 milyon TL'ye ilişkin "Hane başı 1000 lira olarak ihtiyaç sahiplerine dağıttık" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında satır başları şöyle: 

KORONAVİRÜS AŞISI: "Yerli aşı çalışmalarında 2 hafta içinde insan üzerinde deneme safhasına ulaşacağı görülüyor. Hedefimiz önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini tamamen çözmektir."

YÜZ YÜZE EĞİTİM: "Ortaokullarda 5. sınıflarda, liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım'da başlatıyoruz. Diğer sınıfları da gelişmelere göre ilan edeceğiz."

SEÇİM: "Halkımızın 2023 seçimlerinde en güzel değerlendirmeyi yapacağına inanıyorum. Milletimiz bizi anladı, 'durmak yok yola devam' diyerek önümüzü açtı. Bir sonraki safhada 2053 vizyonu ile milletimizin karşısında olacağız. Yapısal reformlar daha büyük hamlelerin temeliydi. 2053 vizyonunun esasını oluşturacak büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına yeni başlıyoruz." 

'TOPLANAN PARALARI DAĞITTIK': "Biz bize Yeteriz' kampanyasında toplanan 2 milyar 80 milyon liralık kaynağı hane başı 1000 lira olarak ihtiyaç sahiplerine dağıttık."

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN: "Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm kalbimizle ve imkanlarımızla destek verdik, vereceğiz. Azerbaycan halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Coğrafyanın bize yüklediği hiçbir sorumluluktan kaçmadık, kaçmayacağız."