Erdoğan: Sosyal medyanın düzene sokulması şart

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Bakan Albayrak ve eşi Esra Albayrak'a yönelik hakaret mesajına sert tepki göstererek, ''Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde işledikleri suçun cezasını çekecekler. Yalanın iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bir an önce düzenlemeyi Meclis'e getirip sosyal medya mecralarının kontrol edilmesini istiyoruz.'' dedi.

01 Temmuz 2020 Çarşamba 14:22
Erdoğan: Sosyal medyanın düzene sokulması şart


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Bakan Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'a yönelik hakaret mesajına sert tepki göstererek, ''Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde işledikleri suçun cezasını çekecekler. Yalanın iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bir an önce düzenlemeyi Meclis'e getirip sosyal medya mecralarının kontrol edilmesini istiyoruz'' dedi.

Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

'SAĞLIK DEĞİL SİYASİ SEBEP': Türkiye salgın sürecinde takdirle izleniyor. Avrupa başta olmak üzere kimi ülkelerin Türkiye'ye yönelik izlediği kısıtlama politikaları siyasidir.  Bunların da üstesinden geleceğiz. Salgın döneminde kendi vatandaşlarının yardım çığlıklarına kulak tıkayanların, Türkiye'nin duruşunu sorgulama hakkı yoktur. İçeride ve dışarıda kötümserlik havası estirseler de hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Haziran ayı ile ilgili ilk veriler, bu doğrultuda ümit verici gelişmelere işaret ediyor. Temmuz ile birlikte çok daha büyük bir sıçrama içine gireceğimizden şüphe duymuyoruz. Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada kayıp olarak görülen 2020'yi inşallah bir kez daha herkesi şaşırtan bir büyüme oranıyla kapatacağız.

LİBYA HALKINI DARBECİLERİN İNSAFINA BIRAKMAYACAĞIZ: Libya'nın meşru hükümetinin, ülkenin birliği, bütünlüğü için yönettiği mücadeleyi destekliyoruz. Kimi devletlerin darbecilere kol kanat germesini ibretle takip ediyoruz. Türkiye Libya halkını darbecilerin insafına bırakmayacak, uluslararası meşruiyet çerçevesinde hareket etmeyi sürdürecektir. Bazılarının hâlâ sömürgeci reflekslerinden kurtulmaması kendi ayıplarıdır. 

PARTİMİZİN KADERİ TÜRKİYE'NİN KADERİ:  Ülkesine ve milletine düşman bir avuç mankurtu bir tarafa bırakırsak ulaşamayacağımız, gönlünü kazanamayacağımız kimse yoktur. Seçimlerde aldığımız oyun potansiyelimizin sadece bir bölümünü oluşturduğunu asla unutmuyoruz. Partimizin kaderi Türkiye'nin kaderiyle bütünleşmiştir. Her an ve her yerde insanlarının gönül kapılarını açma gayreti içinde olmalıyız. Aksi takdirde milletimize mahcup olmanın yanında, koskoca bir medeniyet davasına zarar vermiş duruma düşeriz. Herkesi kucaklamayan bir il başkanı tasavvur edemiyorum. Halktan kopuk bir il başkanı asla AK Parti'ye yakışmaz. Halka tepeden bakarak siyaset yapmak tek parti CHP'sinin yöntemidir.

loading...

KAYBETTİKLERİMİZİN SORUMLUSU BİZİZ: Başarılarımızı elbette kendi çabalarımızla elde ettik ama kaybettiklerimizin de sorumlusu biziz. Bu kayıpların sebebi rakiplerimizin mahareti değil kendi beceriksizliğimiz ya da hatalarımızdır. Seçimler, siyasi partilerin adeta karne günleridir. 2023 yılına kadar istediğimiz şekilde çalışacağımız geniş bir vakit var. Bu süreyi en verimli şekilde kullanarak seçim günü milletimizin karşısına çıkmalıyız. Adeta ilmek ilmek örerek 2023 kadrolarımızı oluşturuyoruz.

YOLUNU KAYBEDENLER: Yolunu şaşıranlar, kibrine esir düşenler dışında AK Parti ailesinden tek bir ferdin bile eksilmesine gönlümüz razı gelmez. Her yeni üyemiz için bir fidan dikeceğiz. 2023 hedeflerimize el ele, omuz omuza yürürken, aramıza nifak tohumları atmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz.

HESABINI SORACAĞIZ: Bazı konular var ki üzerinde konuşmak bile insanın kalbini acıtıyor. Aile olarak birkaç gündür, böyle can acıtıcı bir mesele ile karşı karşıyayız. Önceki gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevincini kamuoyu ile sosyal medyada paylaştı. Bu mesajın altına on binlerce kişi iyi niyetli yorumlarda bulundu. Ancak insanlıktan dahi nasibini almamış, kalbi kararmış bazı alçaklar, içindeki kötülüğü sergileyen hakaretlerle bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı. Yargı ve emniyet teşkilatlarımız harekete geçti ve işlem yapmaya başladı. Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiği değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde her birinden işledikleri suçun hesabını elbette soracağız. Bir an önce düzenlemeyi Meclis'e getirip sosyal medya mecralarının kontrol edilmesini istiyoruz.

SOSYAL MEDYA VE İNTERNET DÜZENLEMESİ: Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. Kanunların suç saydığı her konuda hak arama ve önleme yolları açık olmalıdır. ABD'lisi, Avrupalısı, Çinlisi bu imkana sahipken 83 milyonluk Türk vatandaşının sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz. Bu konuda kapsamlı bir hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz. İnternet ve sosyal medya mecralarının ülkemizde bir an önce mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorlarsa yapmakta kararlıyız. Düzenleme tamamlandığında, erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir. Bu ülkenin idari ve adli kurumlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kemal Devtürk 2020-07-01 20:02:28

kendisinden başka herşey, herkes, iktidarına düşman, vatan haini, terörist, dış güçlerin maşası, bir tek zat-ı alileri mükemmel, kusursuz, en dürüst, en vatansever, en milliyetçi, en masum dindar, en halk dostu ve alçak gönüllü. bunun dışında herşey, herkes namussuz ve bu mükemmel millet ittfakına muhalif ve diş bileyip darbe planlıyor. be adam madem dünyada tek mükemmel, masum, en dürüst dindar, halkçı, milliyetçi, alçak gönüllü, süper insansın ve yalnızca sen ve ailen iyi ise, ne duruyorsun bu kadar berbat, kötü, hain, terörist, millet düşmanı vatansız , kansızların çoğunlunlukta olduğu memlekette ? al seccadeni, takkeni, takunyanı ve mübarek aile efradını, git dost olduğun öyle bir arap ülkesine, veya man adası gibi bir ada satın al büyük okyanusta, o dikensiz, muhalefetsiz gül bahçesi gibi huzur dolu çadır ülkesinde veya adada muaviye gibi din ağrlıklı bir yaşama devam et. ne boğuşuyorsun bunca düşmanla. orada ziyaretine geleceğim ve sana tele1, halk tv gibi tv...devam ediyor

Avatar
Kemal Devtürk 2020-07-01 20:04:00

2) 1.ci kısmın devamı: orada ziyaretine geleceğim ve sana tele1, halk tv gibi tv yayınlarını alan dizüstü komputer getireceğim. bu muhalif ve hain tv! lere bol bol bakıp eğlenirsin. hadi kolay gelsin.

Avatar
plom 2020-07-03 18:53:04

sen picsin recep piccccccc ülkeyi bitirdiniz amk picleri fötönün gelini rum bozmasi tayyyyyyyyyip hirsizzzzzzzzz soyguncuuuuuuu anarsittttttt diksatörrrrrrr

Avatar
Ali Hasan 2020-07-06 09:27:05

bu sosyal medya düzenlemesini kesin seçime gidecek ondan yapıyor iletişimi kesmek için ama yemezler bir kulağımızın arkasını bıraktı dikilmedik .yemezler