Şehidimiz var Türkiyem

Şehidimiz var Türkiyem

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hakkâri/Yüksekova sınır bölgesinde icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında, İran istikametinden açılan ateş sonucu bir Mehmetçiğimizin şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hakkâri/Yüksekova sınır bölgesinde icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında, İran istikametinden açılan ateş sonucu iki Mehmetçiğimizin yaralandığını, hastaneye sevk edilen Mehmetçiklerimizden Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak'ın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu.

MSB'den ''Hakkâri’de Bir Kahraman Silah Arkadaşımız Şehit Oldu'' başlığı ile yapılan açıklama şöyle:

''23 Haziran 2020 tarihinde Hakkâri/Yüksekova sınır bölgesinde icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında, İran istikametinden açılan ateş sonucu iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.  Hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşlarımızdan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.''