2021 renk trendleri belli oldu

2021 renk trendleri belli oldu

Clariant ColorWorks renk uzmanları önümüzdeki beş yıl içerisinde tüketicileri etkilemesi tahmin edilen dört toplumsal trend belirlediler.

Clariant plastik sektörüne yönelik hazırladığı yıllık renk tahmin rehberinin 15.sini yayınladı. 2021 rehberi, bireyle etkileşimin dijital çağda bir lüks haline geldiği ve insanların gerçeklikten uzak bir dünyada orijinalliğe hasret kaldığı sonucunu ortaya koydu. Olumlu tarafından bakarsak, teknoloji insanlarla duygusal düzeyde bağlantı kuran ürünler oluşturulmasında kullanılırken, işbirliği olumlu değişimin gerçekleştirilmesinde kritik öneme sahip bir konu olarak görülüyor.

SICAK VE SARI TONLAR ÖN PLANA ÇIKACAK

ColorWorks Kıdemli Tasarımcısı ve ColorForward ekip lideri Judith van Vliet konuyla ilgili şu yorumda bulundu: "2020 yılında yeşil tonlarının hakimiyeti dikkat çekerken, 2021'de ise sıcak turuncu ve sarı tonları ön plana çıkıyor. Derin gece tonlarından yumuşak su tonlarına kadar farklı mavi ve yeşil tonları önemini koruyor. Parlak tonlar yapay bir his veriyor ve büyüleyici koyu tonlarla bir arada kullanılıyor. Geçen versiyondaki leylak tonları, genelde canlılık gösteren bir renk paletine gizem ve derinlik katarak, daha derin tonlara dönüştü."