Hangi parfümü kullanmalı?

Hangi parfümü kullanmalı?

Eğer siz de birden fazla parfüm kullanıyorsanız; günlük, iş hayatı ve gece için seçeceğiniz parfümlerin dilini doğru anladığınıza emin olun.

Her insan, kendine özgü nedenlerle parfüm kullanır. Taze hissetmek, çekici veya zarif hissetmek, güvenli hissetmek, sakin ya da enerjik hissetmek için. Bazılarıysa mutlu bir anıyı hatırlattığı için ya da yalnızca zevk için parfüm kullanırlar.

Narenciye grubu yani taze kokular yaz ayları için mükemmel bir seçimdir. Floral yani çiçek kokuları ise ışıldamanın ve şıklığın temsilcisidir. Daha sofistike ve derin kokuları tercih edenler içinse odunsu kokular idealdir, üst notaları sandal ağacıdır. Egzotik esintilere sahip ve yavaş açılan kokular ise Oryantal grubundadır. Kehribar ve vanilya sevenler için doğru seçimlerdir.

Seçtiğiniz parfümlerin içeriğini incelerken unutmayın ki; Üst notalar ilk izlenimdir. Ortalama bir kaç dakika kalırlar. Orta notalar parfümün karakterini tarif eder ve 4 saate kadar tende kalırlar. Alt notalar ise en uzun süre kalan kokulardır ve akılda kalıcı bir intiba bırakırlar.

Kullandığınız parfümü daha etkili hale getirebilirsiniz. Bunun için parfümü kulak arkaları, boyun ve dekolte bölgesi, dirsek içleri, bilek içleri ve diz arkalarına yani nabız noktalarına uygulayın. Kokuyu daha iyi yayacaktır.

Parfümü uyguladıktan sonra bileklerinizi birbirine sürtmeyin, bu kokuyu değiştirebilir. Eğer yalnızca size özel yeni bir koku karışımı yaratmak istiyorsanız iki farklı parfümü birleştirmeyi deneyebilirsiniz.