Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki!

Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepki ile cevap verdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki

 Çelik, "Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sayın Cumhurbaşkanımıza 'sözde Cumhurbaşkanı' demesi demokrasiye ve milli iradeye saygısızlıktır" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik 'sözde Cumhurbaşkanı' ifadesi tepkiyle cevap verdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

"Kılıçdaroğlu, milletimizin iradesine ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden meşru makama saldırmaktadır" diyen Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'yi temsil ettiğini söyledi.

Altun'dan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki
"Yassıada zihniyetinin göstergesidir"

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Girdiği her seçimi kaybetmiş Kılıçdaroğlu’nun, girdiği her seçimi kazanmış Cumhurbaşkanımıza demokrasiye ve hukuka aykırı şekilde hitap etmesi 'Yassıada zihniyeti”nin göstergesidir" açıklamasını yaptı.

"Kılıçdaroğlu siyasi ahlakla bağdaşmayan bu sözleri ile milletimizin iradesine saldırmıştır"dedi.

Ömer Çelik'in açıklamasının devamında şu ifadelere yer verildi.

"Sayın Cumhurbaşkanımız meşru ve demokratik seçimlerle seçilmiş, Türkiye Cumhuriyeti’ni en yüksek düzeyde temsil eden meşru Cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanımızdan “sözde Cumhurbaşkanı” diye bahseden kişi demokrasi düşmanı olduğunu itiraf etmiş olur ifadesini kullandı.
Kılıçdaroğlu’nun seçimle işbaşına gelmiş Cumhurbaşkanlığı kabinesi ile 12 Eylül darbe rejimini mukayese etmesi ise milletimizle, demokrasiyle ve hukukla kavga etmektir. Kılıçdaroğlu bu sözleriyle “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi ile kavga etmektedir açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu siyasi ahlakla bağdaşmayan bu sözleri ile milletimizin iradesine saldırmıştır. Milletimizden ve Cumhurbaşkanımızdan özür dilemelidir. Tüm milletimiz şimdiye kadar olduğu gibi, meşru Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık edenlere gereken dersi vermeye devam edecektir"dedi.