Erdoğan, İmamoğlu’nu hedef aldı: Ben hayatımda böyle tatil yapmadım

Erdoğan, İmamoğlu’nu hedef aldı: Ben hayatımda böyle tatil yapmadım

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB Başkanı İmamoğlu ile ilgili “İstanbul'u sel bastı, beyefendi tatilde. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de toplu açılış töreninde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’daki sel baskını sırasında tatilde olmasına tepki gösteren Erdoğan, “CHP'li belediye başkanlarının neredeyse tamamı gerçek yüzlerini gösterdiler. Dertlerinin kendi kişisel ve ideolojik iktidarlarını inşa etmek olduğu attıkları her adımda ortaya çıktı. İstanbul'u sel bastı, beyefendi tatilde. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım” şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın Rize'deki konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Geçtiğimiz 17 yılda Rize'de 18 katrilyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Eğitimde 20 bine ulaşan öğrencimizle bölgemizin parlayan yıldızı olan üniversitemizi kurduk. Yurt kapasitelerimizi arttırdık. Yeni yurtları da şehrimize kazandırıyoruz. Sağlıkta 28 tesisi sizlerin hizmetine sunduk. Rize'ye 800 yataklı şehir hastanesi yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Bölünmüş yol uzunluğunu 20 kilometreden 160 kilometreye çıkarttık. Ovit Tünelini inşa edip hizmetinize sunduk.

'BEN BAŞBAKANLIĞIMDA DA CUMHURBAŞKANLIĞIMDA DA BÖYLE TATİL YAPMADIM'

“CHP'li belediye başkanlarının neredeyse tamamı gerçek yüzlerini gösterdiler. Dertlerinin kendi kişisel ve ideolojik iktidarlarını inşa etmek olduğu attıkları her adımda ortaya çıktı. İstanbul'u sel bastı, beyefendi tatilde. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım. Kimi belediyeyi terör örgütüne peşkeş çekti, kimi şimdiden teslim bayrağını çekerek hiçbir iş yapmayacağını ilan etti. Biz böyle bir siyaset anlayışını kabul etmiyoruz. “

YATTA GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Erdoğan’ın Başbakanlık yaptığı dönemde Bodrum’da lüks bir yatta tatil yaparken görüntüleri çıkmıştı. Ri­xos Ote­l’­de ka­lan Er­do­ğan, lüks yatla açık de­niz­de gezinti ya­par­ken gö­rün­tü­len­di. Erdoğan'ın yatında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da vardı. Erdoğan yatta şapka taktı, şort giydi.