Erdoğan: Yükselişimizi durduramayacaksınız

AKP 6. Olağan Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden ABD'nin Türkiye'ye ekonomik ve siyasi darbe yapmaya kalkıştığını söyledi. Erdoğan, "Bizi stratejik ortak deyip stratejik hedef haline getirenlere teslim olmayacağız" diye konuştu.

18 Ağustos 2018 Cumartesi 11:02
Erdoğan: Yükselişimizi durduramayacaksınız

 AKP 6. Olağan Büyük Kongresi için partililer, Ankara Spor Salonu'na alınmaya başlandı.  Kongre dolayısıyla binlerce partili, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Spor Salonu önünde toplandı.

Kongreye il dışından yoğun katılım olması nedeniyle şehrin girişinde kontrol noktaları oluşturuldu. Bu noktalara otobüslerle gelen partililer, Atatürk Kültür Merkezi alanına ulaştı. Partililer, tezahüratlar eşliğinde kongrenin düzenleneceği salona yürüdü. Spor salonu önünde ve çevresinde bekleyenlere, kumanya ve su servisi yapıldı.

Salon çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı

Kongrenin yapılacağı Ankara Spor Salonu, sabah erken saatlerde uzman ekipler tarafından arandıktan sonra görevlilere teslim edildi. Salon çevresi bariyerlerle araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Kongreye katılacaklar için güvenlik noktaları oluşturuldu. Partililer detaylı üst aramasından geçirildikten sonra alana alınıyor. Salona giremeyenler de kongreyi dışarıda kurulan dev ekranlardan takip etti.  Kongre salonunda delegeler, engelliler, gazeteciler ve köşe yazarları için ayrı platformlar yer aldı. Çevik kuvvet, güvenlik şube, terör, trafik ve özel harekat ekipleri başta olmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğünün tüm birimlerinden çok sayıda polis, kongre nedeniyle görev yapıyor.

'ATATÜRK'ÜN BAŞLATTIĞI MÜCADELE RUHUNUN TEMSİLCİSİYİZ' 

Erdoğan kongre salonundaki konuşmasına başladı. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Çalışan tüm emekçilerimize selamlarımı sunuyorum. Pamuk toplayın, fındık toplayan, çay biçen, ürününü hasat eden tüm kardeşlerime selamlarımı yolluyorum. İşverenlerimize, tüccarlarımıza, yatırım yapan herkese selamlarımı yolluyorum. İlim öğrenen öğrencilerimize selamlarımı yolluyorum. Güvenlik güçlerimize, vatan müdafası noktasında fedakarlık yapmış herkese selamlarımı gönderiyorum. Şimdiden Kurban Bayramı'nızı tebrik ediyorum. Bundan tam 17 yıl önce AK Parti'yi kurarken, tarihe AK Parti'nin doğum günü olarak geçeceğini söylemiştik. Ve hamd olsun milletimize verdiğimiz sözü tutmuş bulunuyoruz. 

AK Parti'nin ne olduğunu anlamak için önce medeniyetimize, tarihimize bakmamız gerekir. AK Parti hicrettir. AK Parti Osmanlı'dır, AK Parti fetihtir, AK Parti Çanakkale'dir, oyunları bozan, zincirleri kıran ecdadın torunlarıdır. AK Parti, Atatürk'ün başlattığı milli mücadele ruhunun temsilcisidir.

Milletimizin şerefini savunuyoruz. Bazılarının dünyalarında şeref, namus, haysiyet, dik duruş, onurlu bir hayat sürmek gibi kavramların karşılığı olmayabilir. Bizim için bu değerlerimiz her şeyimizdir.

'SİYASETY VE EKONOMİK DARBE YAPMAYA KALKTILAR'

Dövizle, kurla bize tuzak kuruyorlar. Diyoruz ki, oyununuzu gördük, meydan okuyoruz. Ya olacağız ya öleceğiz diye hedeflerimize yürüyoruz. Başaramayacaksınız. Dünyayı sömürerek kendilerine refah düzeni kuranlara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Bizi stratejik ortak deyip stratejik hedef haline getirenlere teslim olmayacağız. Seçim sonuçlarını bahane ederek siyaset darbesi yapmaya kalktılar. Kuru, dövizi, faizi kullanarak ekonomik darbe yapmaya kalktılar.

4+4+4 ile çocuklarımızın önünde yeni bir dönem başlattık. Kuran-ı Kerim, Siyer gibi seçmeli dersler getirdik. Eğitim bütçemizin büyüklüğünü 135 milyar liraya yükselttik. Okul sayımızı 51 binden 87 bine çıkardık. Öğrencilerimize ücretsiz kitaplar dağıttık. Yurtlarda kalan öğrencilerimize beslenme yardımı yapıyoruz. 

Şehir hastaneleri, sağlık alanında milletimize verdiğimiz hizmetlerin en üst çıtasını oluşturuyor. Şu ana kadar Yozgat, Isparta, Mersin, Adana, Kayseri ve Elazığ şehir hastanelerini tamamlayıp hizmete aldık.

Terörü kaynağında kurutacağız. Daha önce Cerablus'ta El Bab'da, dün Afrin'de ne yaptıysak, Suruç'tan Cizre'ye kadar olan sınırlarımız boyunca da aynısını yapacağız.

Kanal İstanbul'u hayata geçirmek için kolları sıvadık. Kanal İstanbul ile birlikte dünyaya büyük bir mesaj vereceğiz. Bu stratejik projeyi mutlaka gerçekleştireceğiz.

'DÜNYAYA FARKLI BİR MESAJ VERECEĞİZ'

Erdoğan,  AKP Kongresi öncesi dışarıda bulunan AKP'lilere de seslendi. Erdoğan şunları söyledi:

"Bizler tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz. Ve bizi bölmek, parçalamak isteyenlere en güzel cevabı hem sandıklarda veriyoruz, hem meydanlarda veriyoruz. Bugün yenilenerek, yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz. Şu anda karşımda 10 binleri görüyorum. Bugüne kadar hiçbir yerde eğilmedik. Biz sadece ve sadece Allah’ın huzurunda rükuda ve secdede eğildik. 

Bizler tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz. Ve bizi bölmek, parçalamak isteyenlere en güzel cevabı hem sandıklarda veriyoruz, hem meydanlarda veriyoruz. Bugün yenilenerek, yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz. Şu anda karşımda 10 binleri görüyorum. Bugüne kadar hiçbir yerde eğilmedik. Biz sadece ve sadece Allah’ın huzurunda rükuda ve secdede eğildik.

'ONLARIN DOLARI VARSA BİZİM DE ALLAH'IMIZ VAR'  

Yok şuymuş, yok buymuş, yok dolarmış, yok böyle bir şey. Onların dolarları varsa bizim Allah’ımız var. Ve yolumuza emin adımlarla yürüyoruz, yürüyeceğiz. Bugüne kadar bizi çökertemediler, bugüne kadar da çökertemeyecekler. Yeter ki siz dimdik ayakta durun. Bugün içeride mesajlarımızı vereceğiz. Geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Yapacağımız çok şey var. Atacağımız adımlar çok. Şu anda Ağustos ayını geride bırakıyoruz. 26 Ağustos’ta Malazgirt’teyiz, Sultan Alparslan gibi yeniden yola çıkacağız. 30 Ağustos’ta da tıpkı Kocatepe’deki gibi dimdik ayakta duruşumuzun işaretini vereceğiz. Ve kararlılıkla Eylül, Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ardından Mart; yerel seçimler. Yine en güçlü şekilde çıkmaya hazır mıyız? Şu büyük şehirlerimizin tamamını milletimizden emanet almaya hazır mıyız?

"İNŞALLAH 81 MİLYON İNSANCA YAŞAMANIN ERDEMİNE ULAŞSIN'  

Bu yeni sistemde AK Parti’nin iktidarıyla inşallah 81 vilayet, 81 milyon insanca yaşamanın erdemine ulaşsın. İşte bakın, şu anda elhamdülülliah 80 vilayetimize doğalgazımıza ulaştırdık. Sadece Hakkari kaldı, onu da yıl sonuna kadar halledeceğiz. Eğitimde, sağlıkta, adalette, ulaşımda en güzelini yapmaya hazırız. Sizleri bu güneşin altında fazla bekletecek değilim. Ancak şu anda Salı günü kurban bayramına hazırlanıyoruz. Ve şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbim, kurban bayramını tüm islam dünyası için birliğimize, beraberliğimize vesile kılsın. Ve terörle mücadeledeki başarımızın devamını bizlere nasip etsin."

Kongre programı

Kongrenin açılış konuşmasını AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş yapacak. Divan Başkanı Mehmet Ali Şahin'in konuşmasının ardından tanıtım filmi izlenecek.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hitabı sonrasında sırasıyla AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin faaliyet raporunu takdim edecek, AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz gelir-gider ve kesin hesabı aktaracak. Bütçenin ibra edilmesinin ardından kongrede yapılacak tüzük değişikliği görüşülecek. 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, partisinin  kongresinde AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından tüm dünyaya mesaj verecek bir sürpriz olduğunu söyledi. Ataş, kongreye davet edilen siyasi partilerden İYİ Parti’nin katılmayacağını bildirdiğini kaydetti. Ataş, dün kongrenin yapılacağı adı Ankara Spor Salonu olarak değiştirilen Arena Spor Salonu’nda basın toplantısını düzenlemiş, 52 devlet başkanının kongreye davet edildiğini, HDP dışında tüm partilere davet gittiğini, 8 partiden katılım bilgisinin geldiğini belirtmişti..

 'ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ ARDINDAN BİR SÜRPRİZ VAR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından bir sürpriz olacağını kaydeden Ataş, “Tüm dünyaya mesaj vermiş olacağız. Sahnede tüm dünyaya vereceğimiz bir mesaj olacak” dedi. Sürprizin ne olduğunun sorulması üzerine Ataş, “Sürpriz olarak saklayalım, tüm dünyaya verilecek bir mesaj olacak. Bir kişi değil, bir kişiden fazla” yanıtını verdi. Kongreye 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılıp katılmayacağı sorusu üzerine Ataş, konuyla ilgili bir bilgi olmadığını söyledi. Ataş, bir başka soru üzerine İYİ Parti’nin kongreye katılmayacağını bildirdiğini belirterek, “Kendi takdirleri gelenlere kapımız açık” diye konuştu. 

Son Güncelleme: 18.08.2018 14:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KECi COBANI 2018-08-18 14:14:29

TÜRKiYENiN YÜKSELiSiNi OLDUGU GiBi HAYiNLERiN CÖKÜSÜNÜ DE HiC KiMSE DURDURAMIYACAKTIR

Avatar
ULUSAL KANAL 1 EYLÜL'DE HD YAYINA GEÇİYOR ! 2018-08-23 14:46:21

FREKANS: 12685 , SEMBOL: 30000 , POLARİZASYON: DİKEY (VERTICAL)
BİLGİ İÇİN: 0212 912 32 80 , WWW.ULUSAL.COM.TR , WWW.ULUSALRADYO.COM

Avatar
Emine 2018-08-18 11:12:42

Allah insani bu Katiller sürüsü serefsiz ve Manyak Müslümanlardan korusun....

Misafir Avatar
2018-08-22 17:37:46 @Emine

evet tayyipin aliecek yükselisini kimse durduramaz!!!

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
@Emine x------- 2018-08-22 17:36:32 @Emine

Emine sevecene iyi kapak yaptin, sesi cikmiyor.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Emine 2018-08-20 15:38:14 @Emine

Babam senin ananı siksin!

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
Sevecen 2018-08-18 20:25:52 @Emine

S***** lan a**** koyduğumun o******* senin kadar Bu Vatana bu toprağı hainlik eden kişinin böyle kalkıp da Sayın cumhurbaşkanına laf söylemesi acayip kalır Senin gibi o***** çocukları ancak Amerika'nın g***** yalar Ulan piçin doğurduğu Amerika Irak'ta Kürtleri katlederken neredeydin ibine Şimdi kalkıyorsun ben Kürdüm diyorsun Senin Kürtlerin a**** koyayım Piçin evladı seni kalpte Kara'nın doğurdu

Beğenmedim! (21)
Avatar
ender 2018-08-18 13:45:14

HZ.MUHAMMET islamiyeti menfaatleri için kullananlar bizden değildir demiştir.

Misafir Avatar
ATATÜRK'ÇÜ - WWW.ULUSALRADYO.COM - FM 100.8 MHZ 2018-08-21 13:49:13 @ender

.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ATATÜRK'ÇÜ - WWW.ULUSALRADYO.COM - FM 100.8 MHZ 2018-08-21 13:48:05 @ender

.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
merak ediyoruz 2018-08-20 23:43:24 @ender

Dolar/TL geçen hafta 7.24 seviyesindeyken kimler dolar euro bozdurmus incelensin aciklansin

Beğenmedim! (0)
Avatar
Hhhhhhhhhh 2018-08-18 13:29:04

Allah ile yatıp Allah ile kalkan bir ülkenin geliştiğini gören varmış parmak kaldırsınlar şu ülke ama hepsi batmış bu ülkeler Ortadoğu sanırım Erdoğan Allah ile o geri zekalıları kandırıp duruyor madem öyle bu krıze neden Allah yardım etmiyor demeli boş
laflar adam insanlıktan ekonomiden siyasiden anlamıyor ancak zorbalığı var bu kafa ile giderseniz daha cooook Allah’a yalvarıp durursunuz Nasıl olsa damat gerisi hazinenin başına getirdi daha çok çalıp durursunuz

Avatar
Efe 2018-08-18 14:46:19

Yalan dolandan baska birşey bilmiyorsun,verdiler sana borcu sende sildin durdun simdi geri istiyorlar.kivirmaya gerekyok kriz senin berceriksizligin.

Avatar
Atatürk 2018-08-18 13:51:13

Vay yalancı vay sen kimi kaldırıyorsun benim bütün mirasımi yok edene bak hele adımı duydüğun an ağzından köpük fışkırıyor yaptığım bütün kanunları yok ettin benim çiftliğime kaçak saray yaptırdın TBMM mi hiçe saydın Laık düzeni bozdun bütün devrimlerimi yok ettin şeker fabrikaları hırsızlara sattın paramızı çul ettin kurduğum askeri düzeni darmadağın ettin mollara peşkeş cektin es şimdide palavra atmaya başladın mirasımı YÖK eden kişiden halkım bir gün hesap sorar işte karşında Atatürk duruyor dikkatli ol

Avatar
Baran 2018-08-18 15:55:24

Bizati ecevite oynanilan oyundada vardin oyunu görmüş haydi ordan dolar yökselince akpliler buzduruyor kar ediyor düşunce gene akpliler aliyor gene kar ediyor 28 şubattaki pisliklerinizin aynisini bu gün yörütuyorsunuz