Facebook’tan COVID-19'a karşı işbirliği

Facebook’tan COVID-19'a karşı işbirliği

Facebook, Birleşmiş Milletler Vakfı ve Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte COVID-19 Dayanışma ve Müdahale Fonu’nu hayata geçirdi.

Dünya genelinde yayılmaya devam eden koronavirüsü salgınının etkilerini azaltmak isteyen Facebook, Birleşmiş Milletler Vakfı (United Nations Foundation) ve Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization) ile birlikte COVID-19 Dayanışma ve Müdahale Fonu’nu (COVID-19 Solidarity Response Fund) hayata geçirdi.

Facebook, COVID-19 tehdidine karşı küresel ve bölgesel sağlık kuruluşları ile çalışarak bu kuruluşların Facebook ve Instagram’daki bağış araçlarını kullanmalarına ve salgına en etkili şekilde cevap vermelerini sağlamaya yardımcı olmayı hedefliyor.

Facebook’taki COVID-19 Dayanışma ve Müdahale Fonu 10 milyon dolarlık hedefine ulaştığında, Facebook’tan gelen 10 milyon dolarlık ek katkı ile birlikte bağış kampanyası sona erecek. Kampanyanın toplamda 20 milyon değerindeki tüm geliri, salgını küresel çapta takip etmek, anlamak, hastaların gerekli yardımı aldıklarından emin olmak, ön saf sağlık çalışanlarının ihtiyaç duydukları tedariklere ve bilgilere ulaşmalarını sağlamak ve aşı bulma çabalarını hızlandırmak için çalışan Dünya Sağlık Örgütü’ne gidecek.