İtalyan adam kafasını çarptı Fransız olarak uyandı

İtalyan adam kafasını çarptı Fransız olarak uyandı

50 yaşında bir İtalyan kafasını çarptı ve o günden sonra hayatı tuhaf bir hal aldı çünkü İtalya'da doğup büyüyen ve adı açıklanmayan adam Fransızca konuşmaya ve bir Fransız gibi yaşamaya başladı.

Fransızca dergiler okuyan, Fransız yemekleri yiyen, Fransız filmleri izleyen adamı etrafındaki herkes şaşkınlıkla izliyor.
Edinburgh Üniversitesi'ndeki bir çalışmaya konu olan adamın 20'li yaşlarında kısa bir dönem Fransız kadın ile sevgili olduğunu ve Fransızcayı sadece lisede öğrendiğini çok uzun yıllardır da konuşmadığı öğrenildi. Etrafındakiler Fransızca konuşmasını anlamadığında ise hiç şaşırmadığı ve yine Fransızca konuşmaya devam ettiği ortaya çıktı. 
YERİNDE DURAMIYOR, UYUYAMIYOR, HAYAL GÖRÜYOR
Tabii ki adamın kafa travmasından sonra yaşadığı tek sorun Fransız olarak hayatına devam etmesi değil. Aynı zamanda delüzyonlar görüyor, uyku bozukluğu yaşıyor ve "joie de vivre" yani yaşam enerjisi olarak ifade ettiği yerinde duramama hali gibi sorunlar yaşıyor.
HADDİNDEN FAZLA ALIŞVERİŞ YAPIYOR
50 yaşındaki hastanın ayrıca alışveriş gibi durumlarda da zaman zaman mantıksız davrandığı 2 askı alacakken 70 askı almak gibi tuhaf hareketler yaptığı öğrenildi.
Dünyada şu ana kadar kafa travmasından sonra farklı bir dilde konuşarak uyanan 60 hasta olduğu ortaya çıktı.