Kendall Jenner'ın tripofobisi varmış

Kendall Jenner'ın tripofobisi varmış

Dünyaca ünlü manken Kendall Jenner, geçtiğimiz günlerde kendisinde tripofobi olduğunu açıkladı. Kendall Jenner yaptığı açıklamada, "Benim tripofobim olduğunu bilen hiç kimse var mı? Tripofobikler küçük delikli tuhaf yüzeylerden korkar. Bu yüzden pankek, petekli bal yiyemiyorum. Çok aptalca geliyor biliyorum ama sandığınızdan çok daha fazla insanda bu korku var. Hatta bu yüzden anksiyete geçiriyorum" dedi.
 Kendall Jenner'ın anksiyetik atakları yüzünden geçtiğimiz günlerde annesi Kris Jenner apar topar iş için Londra'da bulunan kızının yanına gitmişti.


 TRİPOFOBİ NEDİR?

 Tripofobi 'delik fobisi' olarak bilinir.Tripofobi’den rahatsız olan kişiler karınca deliği ve arı kovanı gibi minik delikleri gördüklerinde korku ve kaşıntı hissettiklerini açıklamaktalar.Tripofobi’si olduğunu iddia eden kişiler aynı boyutlar da minik delikleri olan nesnelerin kendilerini rahatsız ettiğini ve gördüklerinde kaşınmaya başladıklarını belirtiyor.Bazı psikiyatri dernekleri tarafından bir fobi olarak kabul edilmesede sosyal medya üzerinden birbirini bulan kişiler korkularıyla ilgili deneyimlerini paylaşıyor ve bu kişilerin sayısı ise görmezden gelinmeyecek düzeyde. Tripofobi'si olan insanlar bu fotoğrafta bulunan minik delikler gibi deliklerden rahatsız oluyorlar.