Esat Karlıdağ: “Taşımacılık Sektöründe Talep Farklı Unsurlardan Etkileniyor!”

Taşımacılık sektöründe talebin farklı unsurlardan etkilendiğini belirten Logesa Lojistik Kurucusu Esat Karlıdağ, “Taşımacılık sektörü, birçok sektörü etkiliyor. Bu nedenle geniş bir hizmet ağına sahip olduğunu söyleyebiliriz." dedi.

Esat Karlıdağ: “Taşımacılık Sektöründe Talep Farklı Unsurlardan Etkileniyor!”

Taşımacılık sektöründe talebin farklı unsurlardan etkilendiğini belirten Logesa Lojistik Kurucusu Esat Karlıdağ, “Taşımacılık sektörü, birçok sektörü etkiliyor. Bu nedenle geniş bir hizmet ağına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Nakliye firmaları bile lojistik hizmetlere ihtiyaç duyabiliyor” ifadelerinde bulundu.

Türkiye’nin taşımacılık sektöründe dikkatleri üzerine çektiğini ifade eden iş insanı Esat Karlıdağ, artan maliyetlerin bu durumun en önemli etkenlerinden bir tanesi olduğunun altını çizdi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Karlıdağ, açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “Öncelikle belirtmek gerekir ki taşımacılık sektöründe talep farklı hususlardan etkileniyor. Yükün miktarı, yükün hacmi, yükün taşıma mesafesi bu hususlar arasında yer alıyor. Üretim firmaları, ürünlerinin çok hızlı bir şekilde taşınmasını önemsiyor. Bu durum, taşımacılık sektörüne ilginin de artmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra hacmi fazla yüklerin taşınmasında da taşımacılık sektörünün talep gördüğünü söylemek olanaklı. Bunların yanı sıra artan maliyetler, Türkiye’nin de taşımacılık sektöründe dikkatleri üzerine çekmesini olanaklı hale getiriyor. Özellikle son dönemlerde pek çok ülkenin bu konuda Türkiye’den destek aldığını söyleyebiliriz.”

Nakliye Firmaları da Lojistik Hizmetlere İhtiyaç Duyuyor

Nakliye firmalarının da lojistik hizmetlere ihtiyaç duyduğunu, bu durumun lojistik sektörünü ön plana çıkardığını ifade ettiğini belirten Esat Karlıdağ, açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “Nakliye firmaları da ürünlerinin bir yerden diğer bir yere taşınması noktasında uzman desteğine başvuruyor. Bu nedenle lojistik hizmetlerin nakliye firmaları için de önemli bir konumda bulunduğunu söylemek olanaklı.”

Türkiye, Taşımacılık Sektöründe Dikkatleri Üzerine Çekmiş Durumda

Türkiye’nin artan lojistik maliyetleri nedeniyle sektörde dikkatleri üzerine çektiğini belirten Logesa Lojistik Kurucusu Esat Karlıdağ, açıklamalarını şu sözlerle sonlandırdı: “Pandemi süreci, her sektörde olduğu gibi lojistik sektörüne de olumsuz etkilerde bulundu. Artan maliyetler, lojistik sektörünün olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Bu durumun elbette Türkiye açısından olumlu bir etkisi bulunmakta. Artan maliyetler nedeniyle Türkiye, sektörde dikkatleri üzerine çeken ülke konumunda. Sadece artan maliyetlerin etkili olmadığını, aynı zamanda Türkiye’nin jeopolitik konumunun da önemli bir yere sahip olduğunu ifade etmek olanaklı. Bu gibi hususları bir arada düşündüğümüzde lojistik sektöründe titiz bir çalışmanın ülke ekonomisi açısından da ne denli önemli bir yere sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.”

Ekonomi Haberleri

Ünlü restoran zinciri 11 şubesini kapattı!
En yüksek promosyonu hangi banka veriyor?
İslam Memiş köşeyi döndürecek yatırımı açıkladı!
Ünlü giyim devi iflasın pençesinde
Selçuk Geçer'den 'çok sert' dolar tahmini