2024 AÖF Yaz Okulu sınav tarihi ne zaman?

2024 AÖF Yaz Okulu sınav tarihi ne zaman?

2024 AÖF Yaz Okulu sınavı hangi gün yapılacak? Tek ders veya telafi eğitimi yapılacak mı?

Anadolu Üniversitesi Bahar yarıyılı final sınavı sonuçlarını açıkladı. Belirlenen başarı notunu elde edemeyen öğrenciler yaz okulu sınavlarına girecek. Peki AÖF yaz okulu sınavları hangi gün başlayacak? 

0cfee24a-vhhlom9duhqirejzl0jb1c.jpeg

AÖF final sınavları Mayıs'ta sona erdi. Sınav sonuçlarından sonra “bütünleme sınavları ne zaman başlayacak?” sorusu da öğrenciler arasında merak konusu oldu. Eğitimini başarıyla tamamlayıp son sınavlarda ulaşılması gereken harf notunu elde edemeyenler dönemi tamamlayabilmek için bütünleme sınavı olup olmadığını sorguluyor.

aof-yaz-okulu-online-mi-2023-aof-yaz-okulu-2023-16047626-2533-amp.jpg

AÖF BÜTÜNLEME SINAVI OLACAK MI?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından paylaşılan bilgiye göre diğer üniversitelerden farklı olarak AÖF’te telafi ya da bütünleme sınavları bulunmuyor ancak öğrencilerin dönemi tamamlayabilmeleri için istedikleri puana erişemedikleri takdirde başvurabilecekleri yaz okulları bulunuyor.

15c96dab-pp6u5gwhyacec6q1r0q31.jpeg

AÖF YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN?

AÖF Yaz okulu kayıt tarihleri belli oldu. 1 Temmuz ile 5 Temmuz tarihleri arasında başvurular alınacak. Ders seçimleri 5 Temmuz günü gerçekleşecek. En fazla 5 derse kadar seçim yapacak olan öğrenci 17 Ağustos günü yaz okulu sınavına girerek dönemi tamamlayacak.