8 yıldır babası Yücel Koç'un cinsel istismarına maruz kalan Tuana'nın isyanı!

8 yıldır babası Yücel Koç'un cinsel istismarına maruz kalan Tuana'nın isyanı!

Tuana isimli genç bir kız, sosyal medya hesabından öz babasının yıllar süren tacizi için yardım çığlığı atıyor...

Tuana isimli genç bir kız, sosyal medya hesabından öz babasının yıllar süren tacizi için yardım çığlığı atıyor...

 

e4kqtg6x0aak0df.jpg

 

2018 yılından bu yana süren davada doktor raporuna rağmen sanığın beraat ettiğini duyuran genç kız, tehdit mesajlarını aldığını da açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da, "Sanık Yücel Koç'un beraat etmesi yönündeki karara istinaf mahkemesi nezdinde itiraz edeceğiz. Bakanlık olarak hukuki süreci takip ediyoruz ve davaya müdahiliz" dedi. Öz babası olan Yücel Koç tarafından 8-9 yaşlarından bu yana tacize uğradığını anlatan genç kız, yaşadığı dehşetle ilgili doktor raporları olmasına rağmen sanığın beraat ettiğini açıkladı.


Genç kız paylaşımlarında şunları kaydetti: "Babanın kızına gösterdiği sevgi olarak görüyordum çünkü kızların babaları ilk aşkı derler ya benimki öyle olmadı. Ortaokula geçince seminerde cinsellikle ilgili şeyleri anlattıklarından anladım kendi öz babam beni taciz ediyormuş. 2014 yılında "bana bunları yaptın" diyerek ona söyledim. O da beni, 'anneni öldürürüm. Ben cezaevine girerim siz de çocuk yurduna gidersiniz' diyerek tehdit etti.

2018 yılında tatilde anneme söyledim tatilden döner dönmez o evden kaçarak çıktık. 2 yıldır Yücel Koç'tan ayrı yaşıyoruz. Ama sürekli bize tehdit mesajları atıyor. Bu süreç içinde de mahkememiz sürüyordu ta ki düne kadar. Dün mahkememiz sondu Yücel Koç tutuklanacaktı ama bilmediğimiz bir sebepten dolayı beraat etti. Doktor raporum olmasına rağmen beraat etti. Daha 17 yaşındayım bu yaşadıklarımı hak etmedim gücüm tükeniyor artık kaldıramıyorum. Değerli olan tek siz varsınız korkmayın konuşun şikayet edin böyle pislikler elini kolunu sallayarak dışarılarda gezmesin, başka kadınların kızların canı yanmasın adalet yerini bulsun."

 

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da, olayla ilgili açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Çocuğun birden fazla nitelikli cinsel istismarı davasında yargılanan sanık Yücel Koç'un beraat etmesi yönündeki karara istinaf mahkemesi nezdinde itiraz edeceğiz. Bakanlık olarak hukuki süreci takip ediyoruz ve davaya müdahiliz" dedi.