Aileye büyük şok! Hamileyken tekrar hamile kaldı

Aileye büyük şok! Hamileyken tekrar hamile kaldı

Britanya’da, 39 yaşındaki Rebecca Roberts ve 43 yaşındaki baba Rhys Weaver’ın farklı zamanlarda aynı anda doğan iki çocuğu oldu. Roberts, ilk çocuğuna hamile kaldıktan 3 ay sonra ikinci çocuğuna da hamile kaldığını öğrenince büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Bir yıldan uzun süredir çocuk sahibi olmaya çalışan Rebecca Roberts ve Rhys Weaver ilk bebekle yedi haftalıkken yapılan ultrason görüntülemesinde tanıştı.

İlk bebeğe Noah adı verildi. Roberts hamileliğinin 10’uncu haftasında ikinci kez ultrasona girdiğinde hamileliğinde her şey yolunda görünüyordu.

Hamileliğin üçüncü ayında Noah bebeğin yanında bir anda bir ‘kardeş’ daha belirdi. 12’nci haftada yapılan ultrason görüntülemesinde Noah’ın yanında bir kız bebek daha olduğu görüldü.

Rebecca ve Rhys çifti, 12.haftada gittikleri doktor kontrolü sırasında ultrasonda ikinci bir çocuklarının olacaklarını öğrendiler. Aile, ikinci çocuklarına Rosalie adını verdi. Rebecca, "Zaten hamileyken hamile kaldım, bu kesinlikle çılgıncaydı. Çünkü bunun olmaması gerekiyordu," dedi.

Süperfetasyon olarak adlandırılan, halihazırda bir bebek taşırken hamile kalmak o kadar nadirdir ki, 2008 yılında yapılan bir çalışmada dünyada 10'dan az kayıtlı vaka bulundu. Rebecca, doktorların çifte bebeklerin yaklaşık üç hafta arayla hamile kaldıklarını söylediğini belirterek "Bebeğin ilk haftadan üç hafta sonra tutarlı bir oranda büyüdüğünü fark ettiler ve o zaman bana bunun bir süper fetasyon hamileliği olduğunu düşündüklerini söylediler" dedi.

Rebecca "Başıma geldiğine inanamadım," diyerek bu duruma olan şaşkınlığını dile getirdi. Daha sonra sözlerine "Ama oldu ve bu durum çok güzel. Piyangoyu kazanmak gibi." dedi.