Angelina Jolie'nin doktorundan kadınlara 10 tavsiye!

Angelina Jolie'nin doktorundan kadınlara 10 tavsiye!

Kadınlarda kansere bağlı ölümlerde ilk sırada yer alan meme kanserine karşı önerilerde bulunan Angelina Jolie'nin doktoru Kristi Funk, dikkat edilmesi gereken en önemli 10 tüyoyu paylaştı. 

Habertürk'ün haberine göre; Amerikalı aktris Angelina Jolie, meme kanseri riski nedeniyle çift mastektomi yaptırmış yani iki göğsünü de aldırmıştı. Kadınlarda kansere bağlı ölümlerde ilk sırada yer alan meme kanserine karşı önerilerde bulunan Jolie'nin doktoru Kristi Funk, dikkat edilmesi gereken en önemli 10 tüyoyu paylaştı.Daily Mail'in haberine göre; Jolie'nin cerrahı, meme kanserine yakalanma riskini azaltmak için kadınların soya tüketimini artırmalarını önerdi.Dr. Kristi Funk, ayrıca kadınları lahana ailesinden sebzeleri ve antioksidan bakımından zengin meyveleri tüketmeye çağırdı. 

Ayrıca, özellikle antioksidan bakımından zengin olan Hint bektaşi üzümü tüketilmesini önerdi. Dr. Funk, meme kanseri ve yumurtalık kanseri riskini önemli ölçüde artıran BRCA1 geninin bulunduğunu öğrendikten sonra, 2013 yılında koruyucu çift mastektomi geçirmiş olan Angelina Jolie'yi tedavi etti.

İşte Dr. Funk'tan meme kanserini önlemek için 10 ipucu! 

1- Her gün turpgiller familyasına ait sebzeler tüketin.
2- Antioksidan bakımından zengin, yaban mersini, çilek, ahududu ve böğürtlen gibi meyveler tüketin.
3- Yemeklerinize zerdeçal ekleyin.
4- Hint bektaşi üzümü yeyin.
5- Kültür mantarları meme kanseri önleme konusunda mükemmel bir besin kaynağıdır, tüketin.
6- Diyetinize daha fazla soya ekleyin. 
7- Normal sabun kullanın. Antibakteriyel sabun yerine eski tip sabunları tercih edin. 
8- Sebze ve meyve alırken organik olmalarına özen gösterin. 
9- Düzenli olarak evinizin tozunu alın ve elektrik süpürgesiyle evinizi süpürün. Bu, havadaki toksin sayısını azaltmaya yardımcı olur.
10- Evinizi ev bitkileriyle doldurun. Bitkiler evdeki toksinleri emer.