Azra Gülendam Haytaoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Azra Gülendam Haytaoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Antalya’da cesedi parçalanmış şekilde ormanda bulunan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu için memleketi Osmaniye’de cenaze töreni gerçekleştirildi.

Anne Mezide ve baba Mustafa Haytaoğlu törende güçlükle ayakta durduğu görülürken, Azra'nın tabutunun üzerine mezuniyetinde giymeyi planladığı cübbeyi konuldu. Azra’nın cenazesi burada kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

20210804-2-49466498-67612304-web-1280x720.jpg


Antalya'da, inşaat mühendisi ve emlak ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan (48) tarafından boğularak öldürüldükten sonra cesedi 5 parçaya bölünerek ormana gömülen gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nun (21) cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesine getirildi ve Kadirli Asri mezarlık morguna konuldu. Daha sonra Azra Gülendam Haytaoğlu'nun cenazesi tören için İstiklal İlkokulu'nun bahçesine getirildi. Törene, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan ile Azra Gülendam Haytaoğlu’nun ailesi ve arkadaşları katılım gösterdi.

Ezgi Tuğba, kardeşinin Türk bayrağı bulunan tabutunun üzerine mezuniyetinde giymeyi planladığı cübbeyi koydu. Azra’nın cenazesi burada kılınan cenaze namazının ardından Durmuşsofular Köyü Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cinayet itirafının ardından Mustafa Murat Ayhan, Varsak'taki ormanlık alanda Azra Gülendam Haytaoğlu'nu gömdüğü yeri ekiplere gösterdi. Cesedi gömüldüğü yerden çıkaran ekipler, bulunan parçaları otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderdi. Haytaoğlu'nun başı ve sol kalçasının bulunamadığı, arama çalışmalarının sürdüğü açıklandı.

 

610a52685cf3b012fc3e8862.jpg

CEZAEVİNDE!
Emniyetteki işlemleri tamamlanan Mustafa Murat Ayhan ise çıkarıldığı mahkemece "canavarca hisle adam öldürmek" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.