Bakırköy'de işkembe salonunda kurşun yağmuru

Bakırköy'de işkembe salonunda kurşun yağmuru

İstanbul Bakırköy'de bir işkembe salonunda daha önce tanıştığı Hasan Erdem'in hesabını ödemesine sinirlenen İdris A., tartışma sonrası silahını alıp kurşun yağdırdı. Hesabı ödeyen Hasan Erdem hayatını kaybederken, iki arkadaşı da yaralandı. Saldırgan gözaltına alındı.

Olay Bakırköy İncirli Caddesi'nde bulunan bir işkembe salonunda önceki gün sabaha karşı meydana geldi. İddiaya göre işkembecide bir arkadaşıyla çorba içen İdris A.'nın yanına gelen Hasan Erdem, kısa bir selamlaşmadan sonra garsonun hesabı istemesi üzerine "hesap ödendi" diyerek İdris A.'dan para alınmamasını istedi. İdris A., "Sen kimsin benim hesabımı ödüyorsun" diyerek Erdem'le tartışmaya başladı. Kısa süren tartışmanın ardından dışarı çıkan İdris A., aracında bulunan silahı alarak hiç duraksamadan önce Hasan Erdem'e, ardından da yanındaki iki arkadaşına kurşun yağdırdı. Saldırgan, işkemceden dışarı çıktı. İşyeri çalışanları ve müşteriler yaralılara yardıma koşarken polis ve sağlık ekipleri çağrıldı. Gasp ve yağma suçlarından sabıkalı olduğu öğrenilen Hasan Erdem olay yerinde hayatını kaybederken, Kazım Ünlütürk ile Adem Canpolat da yaralandı. Saldirgan kısa süre sonra silahıyla birlikte yakalandı. 
İşyerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, önce tarafların tartışması yer alıyor. Sonraki görüntülerde saldırgan tekrar işyerine gelip önce Hasan Erdem'e ateş ediyor. Kaçmaya çalışan Erdem'I sırtından da vuran saldırgan, iki kişiyi daha hedef alıyor.