Boşandığı kadını darp eden İbrahim Zarap’ın tutukluluğuna itiraz edildi

Boşandığı kadını darp eden İbrahim Zarap’ın tutukluluğuna itiraz edildi

Samsun’un Canik ilçesinde 5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde boşandığı E.M.’yi öldüresiye darp etmiş olan İbrahim Zarap isimli erkeğin tutukluluğuna itiraz edildiği açıklandı.

Boşandığı kadını darp eden, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanan İbrahim Zarap hakkında soruşturma devam ederken, avukatı tarafından tutukluluğuna yapılan itiraz nedeniyle dosya yeniden mahkemeye gönderildidiği öğrenildi. İtiraz mahkeme tarafından görüşülerek karara bağlayacak. Türkiye’yi ayağa kaldıran olayda şüpheli Zarap olaydan sonra kendisini durdurmak için müdahale eden kişilerden şikayetçi olduğunu belirtmişti. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, Zarap’ın tutukluluğuna yapılan itirazın sonuçlanmasından sonra iddianamenin kısa sürede hazırlanacağı açıklandı.

NE OLMUŞTU?
İbrahim Zarap, kendisinde kalan kızları E.M.’yi teslim etmek için 3 sene önce boşandığı E.M ile ilçe meydanında bir araya geldi. Zarap, burada E.M.’yi öldüresiye darp etti.

Zarap’ın yere yığılan E.M.’ye tekme atmaya devam ettiği anlar da çevredeki evlerden birinde yaşayan bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Vatandaşların müdahale ettiği İbrahim Zarap, gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. E.M. ise ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Adliyeye sevk edilen İbrahim Zarap, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. E.M. ise tedavisinin ardından geçen hafta cuma günü taburcu olduğu öğrenildi.