Bu video ‘asla uçmam’ dedirtti

Bu video ‘asla uçmam’ dedirtti

Katar Havayolları çalışanı, uçağın pilot kabininden çekilen video ile Twitter kullanıcılarını sarstı. Videonun başlangıcında, “Pilotun görüp yolcuların görmedikleri” deniliyor.

Boeing 787 Dreamliner mürettebatının kaptanı Sandeep Varma internette paylaştığı videoda, uçağın dağ tepeleri arasından geçerek yoğun bulutlara daldığı görülüyor. Uçak bulutlardan ‘kurtulunca’ da altında büyük bir göl ortaya çıkıyor. Videonun başlığında, “Pilotun görüp yolcuların göremedikleri” deniyor.

Sputnik’te yer alan habere göre, bazı internet kullanıcıları, yolcuların bu manzarayı görmemesinin daha iyi olduğunu dile getirirken, bazıları da asla Yeni Zelanda’ya uçmayacaklarını bildirdi.

Jigar Zaveri rumuzlu bir kullanıcı, “Bu video, neden asla Queenstown’a gitmeyeceğimi açıklıyor” diye yazdı.

Niall Lyons ise “Çok korkunç görünüyor" yorumu yaptı.

Bazı kullanıcılar, bu bölgede uçuşun oldukça tehlikeli olduğunu kaydetti.

TheJudge rumuzlu kullanıcı, “Güney Alpler üzerinden Yeni Zelanda’ya gittim. Hiç de rahat bir uçuş değildi. Hayatımda yaşadığım en korkunç uçuştu. Uçak çok hızlı iniyor, çocuklar bağırıyor, baş üstü bagaj bölümünün kapağı açılıyor, içinden bagaj düşüyordu. Her yer dağdı” ifadelerini kullandı.

Videodaki Yeni Zelanda doğasının güzelliğine de dikkat çekenler oldu. Bazı kullanıcılar, Queenstown’un bulunduğu Otago bölgesini ziyaret etme isteğini ifade etti.